آموزش عکاسی با شوت شات

آموزش عکاسی آنلاین مفهوم جدیدی نیست و با توجه به پیشرفت تکنولوژی و امکانات، آموزش مباحث متنوعی مانند عکاسی همسوی آن پیش رفته و به شکل آنلاین در آمده‌اند. آموزش عکاسی آنلاین می‌تواند در عین حال از لحاظ مالی برای آموزشگاه‌ها به صرفه، برای دانشجویان و شاگردان بی‌دردسر و برای استادان عکاسی هم کارآمد باشد. به خصوص که در مواقعی خاص و در شرایط حساس، اهمیت و نیاز به آموزش آنلاین عکاسی شدت پیدا می‌کند و در کنار خصوصیات مثبت طبیعی خود، به عنوان موردی جایگزین برای کلاس‌های حضوری عکاسی شمرده می‌شود. پاندمی یا همه‌گیری ویروس کرونا در سال 2020 یکی از این شرایط به خصوص است که به دنبال آن افراد برای عقب نماندن از برنامه‌ها و اهداف خود، کلاس‌های آنلاین را به عنوان یک جایگزین مورد توجه قرار دادند.

Photography

آموزش عکاسی مقدماتی


آموزش عکاسی مقدماتی نقطه شروع عکاسی است، در این قسمت شما در مورد سرعت شاتر، ایزو، دیافراگم، مثلث نوردهی و هر آنچه که برای شروع عکاسی نیاز دارید به صورت آموزش عکاسی رایگان قرار داده شده است. البته برای کسانی که آموزش ویدویی را دوست دارند نیز دوره های تکمیلی در این قسمت وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. این آموزش‌ها از برترین دانشجویان عکاسی ایران و برخی نیز تدوین و ترجمه عکاسان برتر هستند.

Advanced Photography

آموزش عکاسی پیشرفته


در آموزش عکاسی پیشرفته شما چیزهایی را یاد می‌گیرید که تکمیل کننده آموزش مقدماتی است. پس اگر قسمت قبل را به صورت کامل مطالعه نکرده‌اید، عجله نکنید و به قسمت قبل برگردید. در این قسمت شما یاد می‌گیرید که چطور حرفه‌ای عکاسی کنید. در آموزش عکاسی پیشرفته شما می‌توانید تکتیک‌های عکاسی با سرعت شاتر مثل عکاسی پنینگ را یاد بگیرید و اگر به عکاسی محصولات و ماکرو علاقه‌مند هستید نیز می‌توانید تکنیک فوکوس استکینگ را مطالعه کنید.

Lighting

نورپردازی


رشتۀ عکاسی به‌عنوان یکی از رشته‌های رسمی دانشگاهی در سال ۱۳۶۲ در ایران پایه‌گذاری شد. شاید بتوان گفت یکی از دلایل این کار اهمیت یافتن عکاسی و پذیرفتن آن به‌عنوان یک رسانه اثرگذار در شکل‌گیری پدیده‌های اجتماعی و سیاسی بود. شیوۀ گزینش دانشجویان از سال‌های آغازین تا به امروز از طریق آزمون سراسری صورت گرفته است. با وجود آنکه عکاسی پس از ورود به عصر دیجیتال به امری قابل‌ دسترس برای همگان تبدیل‌ شده است، اما همواره تحصیل دانشگاهی در این رشته با رشد فزاینده‌ای همراه بوده است و هر سال با رقابت شدیدتر نسبت به سال قبل همراه است.