آموزشگاه آنلاین عکاسی

کلاس های آنلاین آموزش عکاسی؛ بی‌حد و مرز یاد بگیرید!

آموزش عکاسی به شیوۀ آنلاین، همیشه هم برای استاد و هم برای هنرجو یک چالش بوده است. چرا که دوره­های هنری مستلزم این هستند که هنرجویان آثار هنری تجسمی تولید کرده و ارائه دهند تا مورد ارزیابی و نظردهی قرار بگیرند. در اکثر مراکز معتبر، شیوۀ تدریس آنلاین، شیوۀ مورد تاییدی است. به طور مثال در استودیوی مدرسۀ هنر انگلیس، دوره­‌های دیزاین و هنرِ معتبر بین ­المللی، به صورت آنلاین، ارائه شده است. این سیستمِ توزیع وب بنیاد(آموزش آنلاین) این امکان را برای هنرجویان فراهم می‌­کند تا به مباحث آموزشی در هر مکانی، دسترسی داشته باشند و علاوه بر این، هنرجویان می‌توانند تصاویری از آثار خودشان را در مراحل مختلفِ پیشرفت پروژه، بدون هیچ تأخیر، هزینۀ سنگین یا داستان دیگری بارگذاری کنند.

دوره های آنلاین آموزش عکاسی ارزشش را دارند؟!

با وجود اینترنت، اطلاعات هرگز تا کنون به این اندازه در دسترس نبوده‌اند و با وجود این نعمت همگانی :) متخصصان هر حوزه‌ای می‌توانند دانش خود را برای مردم در هر نقطه‌ای از دنیا منتشر کنند. این روزها که عکاسی با موبایل، به یکی از در دسترس‌ترین و جذاب‌ترین مهارت‌ها تبدیل شده، جای خود را در دل آموزش آنلاین، به خوبی پیدا کرده است. آیا یادگیری یک مهارت مفید، هنری و سودآور، مانند عکاسی؛ با آسودگی و بر‌ روی کاناپه :)‌ واقعا مفید است؟!

بدون شک، آموزش آنلاین عکاسی برای کسانی که زمان کافی ندارند یا برنامۀ زمانی مشخصی برای شرکت در کلاس‌های حضوری ندارند، ایده‌آل است. افرادی که مشاغل تمام وقت دارند یا خانواده‌ای دارند که مجبور هستند به آن رسیدگی کنند، می‌توانند آزادانه در هر زمانی که تمایل و وقت کافی دارند، ساعتی زمان را به آموزش و یادگیری اختصاص دهند. همچنین آموزش عکاسی از راه دور و به روش آنلاین، به افرادی که در مناطق دور دست و یا روستایی زندگی می‌کنند این امکان را می‌دهد که یادگیری عکاسی را از آموزشگاه آنلاین عکاسی پیگیری کنند. در واقع با وجود آموزش‌های آنلاین عکاسی، شما قادر خواهید بود در هر زمان و هر مکانی، بدون توقف آموزش ببینید.

مزیت‌ های کلیدی دوره های آنلاین آموزش عکاسی

یادگیری آنلاین، مفهوم جدیدی نیست و با توجه به تدارکاتی که فراهم می­‌کند معمولاً نمایندۀ سهولت و راحتی است. گسترۀ وسیعی از کلاس­‌های آنلاین وجود دارند که در دسترس، همه جا حاضر و از همه مهم‌­تر، اقتصادی هستند. تغییر رویه به سمت کلاس‌­های آنلاین عکاسی می‌­تواند رویکردی جدید محسوب شود و مزیت­‌های متعددی برای این رویکرد وجود دارد:

دوره های آموزشی بدون پیش نیاز!

در دوره‌های عکاسی شوت شات، نیازی نیست که دانش اولیه‌ای داشته باشید و حتی اگر هیچ دانشی در مورد عکاسی ندارید، به راحتی می‌توانید با دوره آموزش عکاسی مقدماتی به وارد دنیای عکاسان حرفه‌ای شوید.

حاضر!

کلاس‌های آنلاین عکاسی، مثل هنرجویان مشتاق یادگیری در کلاس، همیشه حاضر هستند! یکی از مهم‌ترین مزیت‌های کلاس‌­های آنلاین عکاسی این است که دانشجویان می‌­توانند از هر جایی که دسترسی به اینترنت وجود دارد، کلاس را همراهی کنند. همچنین با توجه به شیوۀ آموزشی آنلاین غیرهمزمان، دسترسی محتوای درسی در هر زمانی برای هنرجویان فراهم است. در واقع کلاس عکاسی، در هر زمان و مکانی که می‌خواهید.

تجربۀ بی‌دردسر!

در حال انتخاب و ثبت‌نام هر دوره‌ای از عکاسی که باشید، راحتی و در دسترس بودن آموزش یکی از کلیدی‌ترین معیارهایی است که در نظر دارید و به دنبالش هستید. اگر در مسیر ماجراجویانه‌ی یادگیری عکاسی به دنبال راحتی و آسودگی هستید، به وسیله‌ی یک دورۀ آموزش عکاسی آنلاین به این خواسته می‌رسید.

خداحافظ بهانه!

احتمالاً شما هم این موضوع را تجربه کردین که با دیدن پوستر یک دورۀ آموزشی حضوری عکاسی، با دنیای بهانه‌های مختلف مواجه می‌شوید که البته بعضی از آن‌ها، بهانه نیستند و دلیلی هستند برای متاسفانه دور ماندن شما از آن دورۀ آموزشی. دلایلی چون: مسیر کلاس دور است. / ساعت کلاس عکاسی برای من مناسب نیست. / فرزندم را در ساعت کلاس به چه کسی بسپارم؟! / جای پارک هست؟ / متاسفانه این ساعت سرکارم! / هفتۀ سوم کلاس شیفت هستم! / در آن ساعت خیلی خسته‌ام! / هزینه‌اش خیلی سنگین است! / هنوز برنامۀ مشخصی ندارم! / می‌ترسم نتوانم در کل جلسات شرکت کنم! و بیشمار دلایل دیگری که متاسفانه در نهایت شما را از یادگیری مهارت عکاسی دور می‌کند. کلاس های آنلاین عکاسی اینجا هستند تا با بهانه‌ها خداحافظی کنید.

بهترین استفاده از کلاس‌ های آنلاین عکاسی

فرقی نمی‌کند چه نوع آموزشی را دنبال کنید به هر حال باید هر آنچه نیاز است فراهم نمایید تا بهره‌وری آموزش را به حداکثر برسانید، تنها در این صورت است که پتانسیل‌های فوق‌العاده‌تان در هر زمینه‌ای به نتیجه می‌رسد. نکاتی وجود دارند که پیشنهاد می‌کنیم برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه‌ای آن‌ها را رعایت کنید.

  • برای کلاس زمان بگذارید. مطمئن شوید می‌توانید زمانی کافی را که برای رسیدن به یک جای خوب در عکاسی نیاز است برای کلاستان بگذارید.
  • مشارکت کنید. تجربه‌ها، ایده‌ها و نقطه‌نظر خود را با استاد کلاس و دیگر شاگردان به اشتراک بگذارید و مشارکت داشته باشید، به عنوان مثال اگر تجربه کار با دوربین خاصی را دارید و یا می خواهید بیشتر بدانید، می‌توانید در قسمت کلاس آشنایی با دوربین های کانن و نیکون، نظرات خود را به اشترک بگذارید و از نظرات دیگران هم بهره ببرید. ما در هر کلاس و در پایین هر دوره این قابلیت تعاملی و پرفایده را برای شما فراهم کرده‌ایم.
  • بازخورد بدهید. اگر مشکلی پیش آمد، آن را مطرح کرده و از کلاس خود بازخورد بدهید. استاد شما نیاز دارد هر مشکلی را که شما با مسائل تکنولوژیکی، لوازم عکاسی یا خود کلاس دارید بداند.

دستت تو جیب خودته!

کمبود وقت، عدم هماهنگی با برنامه‌های کلاس‌های موجود، میل به صرفه جویی در وقت، نیاز به شخصی‌سازی برنامۀ یادگیری و البته نیاز و اشتیاق به یادگیری عکاسی بر خلاف موانع موجود، از دلایلی هستند که افراد را به یادگیری آنلاین عکاسی می‌کشانند. استفاده از وقت و انرژی موجود برای یادگیری عکاسی علی‌رغم شرایط نامساعد حاضر، هدفی است که می‌تواند توسط دوره‌های آنلاین عکاسی عملی شود. آموزش‌های عکاسی برای همه، اتفاقی است که تنها با کلاس‌های آنلاین عکاسی محقق می‌شود و اکنون با وجود  آموزش عکاسی رایگان ، یک نقطه شروع عالی و یک جزوۀ آموزشی همیشگی در جیب داریم! حالا در جیب‌هایمان علاوه بر دوربین عکاسی، آموزشگاه عکاسی هم داریم. خلاصۀ مطلب اینکه با آموزشگاه آنلاین عکاسی شوت‌ شات، دستت تو جیب خودته! :)