آموزش عکاسی با شوت شات

آموزش عکاسی آنلاین مفهوم جدیدی نیست و با توجه به پیشرفت تکنولوژی و امکانات، آموزش مباحث متنوعی مانند عکاسی همسوی آن پیش رفته و به شکل آنلاین در آمده‌اند. آموزش  آنلاین عکاسی می‌تواند در عین حال از لحاظ مالی برای آموزشگاه‌ها به صرفه، برای دانشجویان و شاگردان بی‌دردسر و برای استادان عکاسی هم کارآمد باشد. به خصوص که در مواقعی خاص و در شرایط حساس، اهمیت و نیاز به آموزش آنلاین عکاسی شدت پیدا می‌کند و در کنار خصوصیات مثبت طبیعی خود، به عنوان موردی جایگزین برای کلاس‌های حضوری عکاسی شمرده می‌شود. پاندمی یا همه‌گیری ویروس کرونا در سال 2020 یکی از این شرایط به خصوص است که به دنبال آن افراد برای عقب نماندن از برنامه‌ها و اهداف خود، کلاس‌های آنلاین را به عنوان یک جایگزین مورد توجه قرار دادند.

Photography

آموزش عکاسی مقدماتی


صرف نظر از علایق، ابزار یا اهداف شما، داشتن پایه ای محکم از مفاهیم اصلی عکاسی کلید ثبت تصاویر بهتر و بهبود عکاسی شماست. با این حال، وقتی شروع می‌کنید، همه چیز آسان نیست. اصول عکاسی چیست؟ مفاهیم اساسی عکاسی دیجیتال کدامند؟ بهترین راه برای یادگیری عناصر اساسی چیست؟  مقالات زیادی در زمینه آموزش عکاسی به صورت آنلاین وجود دارد، اما اطلاعات اغلب ناقص هستند یا به ترتیب غیر منطقی نمایش داده می‌شوند. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم آموزش عکاسی جامع و اصولی را ایجاد کنیم که همه علاقه‌مندان به عکاسی، فارغ از سطح دانش و مهارت خود بتوانند از آن استفاده کنند. پس بیایید شروع کنیم:

آموزش عکاسی مقدماتی نقطه شروع عکاسی است، در این قسمت شما در مورد سرعت شاتر، ایزو، دیافراگم، مثلث نوردهی و هر آنچه که برای شروع عکاسی نیاز دارید به صورت آموزش عکاسی رایگان قرار داده شده است. البته برای کسانی که آموزش ویدویی را دوست دارند نیز دوره های تکمیلی در این قسمت وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. این آموزش‌ها از برترین دانشجویان عکاسی ایران و برخی نیز تدوین و ترجمه عکاسان برتر هستند.

Advanced Photography

آموزش عکاسی پیشرفته


در آموزش عکاسی پیشرفته شما چیزهایی را یاد می‌گیرید که تکمیل کننده آموزش مقدماتی است. پس اگر قسمت قبل را به صورت کامل مطالعه نکرده‌اید، عجله نکنید و به قسمت قبل برگردید. در این قسمت شما یاد می‌گیرید که چطور حرفه‌ای عکاسی کنید. در آموزش عکاسی پیشرفته شما می‌توانید تکتیک‌های عکاسی با سرعت شاتر مثل عکاسی پنینگ را یاد بگیرید و اگر به عکاسی محصولات و ماکرو علاقه‌مند هستید نیز می‌توانید تکنیک فوکوس استکینگ را مطالعه کنید.

Lighting

آموزش نورپردازی عکاسی


آیا تا به حال با نور‌های بدی که منجر به عکسهای تاریک و بی‌کیفیت می‌شوند دست و پنجه نرم کرده‌اید؟خب شما اولین نفری نیستید که با این مسئله درگیر شده و اخرین نفر هم نخواهید بود!خوشبختانه هنوز نور امیدی برای یادگیری و رفع این مشکل وجود دارد زیرا این قسمت از آموزش عکاسی به نورپردازی می‌پردازد. بنظر شما مهمترین چیزی که عکاسی وابسته‌ی ان است چیست؟ مشخصا افراد نقطه نظرات متفاوتی دارند،تعدادی ممکنه به تجهیزات اشاره کنند و تعدادی دیگر به ذوق و قریحه‌ی عکاس،اما درنهایت تنها عنصر مهم عکاسی نور است چرا که عکاسی بدون آن اصلا اتفاق نمی‌افتد و مانند تلاش برای نوشتن روی کاغذ با قلمیست که هیچ جوهری ندارد.پس بالطبع وجود نور نه فقط مهم بلکه ضروریست.

باید با این واقعیت روبرو شویم که هر چقدر برای  لنزها و دوربینهایمان هزینه کنیم اگر انها  قادر به دریافت، پردازش و ثبت نور نباشند،چیزی جز چند شی گرانقیمت نیستند.اما از طرفی تنها دوربین مسئول ثبت تصویر نیست بلکه فکر عکاس هم در ان سهیم است بنابراین باید بر کنترل نور مسلط باشد.نورپردازی در عکاسی ،فرقی نمی‌کند با نور طبیعی باشد یا مصنوعی، به هرحال از اصول پایه‌ی آموزش حرفه ای عکاسی است و داشتن دانشی کافی نسبت به ان برای گرفتن عکسهایی بهتر از ملزومات است.

photography equipment

تجهیزات عکاسی


سوالی که زیاد از ما در آموزش عکاسی پرسیده می‌شود این است که بهترین تجهیزات عکاسی چیست؟ ما تجربه زیادی در مورد خرید دوربین، سه پایه و لوازم جانبی داریم، بنابراین در اینجا لیستی از تجهیزات عکاسی توصیه شده برای عکاسی مبتدی تا حرفه‌ای را گردآوری کرده ایم. محصولات بسیار زیادی در بازار وجود دارد و به همین دلیل خرید لوازم جانبی عکاسی مناسب می‌تواند گیج کننده باشد. عکاسی مانند هر صنعت دیگری است، بنابراین همیشه در تلاش است تا چیز جدیدی به شما بفروشد. دانستن اینکه به چه چیزی نیاز دارید و به چه چیزی نیاز ندارید می‌تواند دشوار باشد.

photo editing

آموزش ادیت عکس


عکاسی تنها به عکس گرفتن ختم نمی شود بلکه این تازه شروع راه در آموزش عکاسی حرفه ای است! اگر که به دانشی کافی از دوربین خود،مفاهیم نوری و اصول فنی دست یافته‌اید،از راه رسیدن به یک عکس خوب آگاه شده‌اید و همچنین در پی ارتقاء بیان هنری خود هستید،الان لحظه‌ی مناسبی برای یادگیری چند روش ضروری و کاربردی ادیت و ویرایش عکس است. ادیت عکس برخلاف چیزی که در رسانه‌های جمعی(الخصوص اینستاگرام) می بینیم،فراتر از گذاشتن فیلترهای جذاب بر روی تصاویر است.بلکه درواقع  یک فرایند تکنینکی است که تمام مراحل ان اعم از تنظیمات و ویرایش ها ،به صورت دیجیتال در برنامه های ادیت عکس صورت می گیرد.شاید بتوان متصور شد که ادیت عکس در حقیقت همان اقداماتیست که زمانی عکاس پس از عکاسی و انتخاب عکسهای منتخب خود در تاریکخانه بر روی عکسهای آنالوگ انجام می‌داد،البته به صورت دیجیتالی و پیشرفته تر.

دم دست‌ترین برنامه‌ی ویرایش عکس هم با داشتن تعداد محدودی از تکنیک‌ها و تنظیمات می تواند بر عکس شما اثرگذار باشد و بهبودش دهد،اما در نتیجه‌ی نهایی تمایز ان را با برنامه‌ی پیشرفته تر که ابزارهای بیشتری را در اختیار شما می‌گذارد به وضوح می‌توان مشاهده کرد؛همانطور که شما می توانید در فر خانگی خود کیک بپزید اما قطعا آن کیکی نخواهد بود که یک شیرینی‌پز حرفه‌ای ارائه می‌دهد. در وهلهء اول ادیت عکس می تواند دشوار به نظر برسد،از انجایی که باز کردن یک برنامه ما را با ده ها ابزار متفاوت مواجه می‌کند،اما اینگونه نخواهد ماند چرا که یادگیری کاربرد هرکدامشان  می تواند استفاده‌کردن از آنها را با لذت همراه کند. البته این نکته قابل توجهی است که بدانیم،یادگیری چند اصول پایه و اولیه قادر است استفاده از برنامه های متنوع ادیت عکس را برایمان آسان‌تر کند.