داستان عکس ها؛ عکاسان تاثیرگذار جهان

 • مدرس : امیرحسین کردونی

داستان عکاس ؛آشنایی با عکاسان تاثیرگذارِ امروز جهان

شمیم مستقیمی در مقدمه‌ی کتاب فرهنگ عکاسان جهان می‌گوید: «راهِ یک عکس خوب از راهِ طولانیِ برساخته شدن ذهنیت مرتبط با آن و در واقع راه برساخته شدن یک عکاس در طول یک زندگی می‌گذرد. اینکه آن کسری از ثانیه که با فشردن دکمه‌ی شاتر موجب تولد یک عکس می‌شود، پشتوانه‌اش فقط یک چیز است: تمامیت یک زندگی خلاق.»

یکی از مهم‌ترین مواردی که برای رسیدن به موفقیت به ما، به عنوان عکاس، کمک می‌کند، عکس دیدن است. این را همه می‌دانیم. چیزی که امروزه با وجود اینستاگرام، بیشتر از همیشه اما سطحی‌‌تر و گذرا انجام می‌شود.

این در حالی است که از مهم‌ترین ویژگی‌های‌ عکاسی معاصر ابهام،‌ پیچیدگی و گاهی سادگی ‌فریب‌دهنده‌ی آن است به‌طوری‌که اغلب نیاز به اطلاعات جانبی بسیار برای درک آن است.

در دوره داستان عکس ها امیرحسین کردونی قرار است به تشریح عکس‌های عکاسان تاثیرگذار چند دهه‌ی اخیر بپردازد و درباره‌ی معنای آثارشان بگوید؛ هنرمندانی که هر کدام به‌خاطر یک یا مجموعه‌ای از قابلیت‌هایشان صدای متفاوتی در جهان عکاسی دارند و در نتیجه برای ما آموزنده است.

در این دوره می‌خواهیم از کنار یک عکس سریع گذر نکنیم و داستان هر کدام را کمی بیشتر بدانیم.

مدرس دوره

امیرحسین کردونی، دانش آموخته‌ی کارشناسی ارشد عکاسی از دانشکده‌ی هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. او سابقه‌ی برگزاری چندین دوره‌ی آموزشی و سخنرانی با موضوعات عکاسی معاصر، فتوژورنالیسم نو، عکاسی هنری ایران و رسانه های عکاسی را در کارنامه دارد.

همچنین نوشته‌ها و ترجمه‌هایی‌ از او در نشریه‌های چاپی و اینترنتی‌ عکاسی ایران منتشر شده است. آثار عکاسی و ویدئوی او در تهران، بلگراد و ابوظبی نیز به نمایش درآمده‌اند. او درحال‌حاضر مشغول راه‌اندازی پلتفرم کتاب‌عکس «دسترس» است.

شرح داستان عکس ها

در این دوره‌ی آموزشی به بررسی آثار عکاسان معاصر مهم جهان می‌پردازیم. در هر جلسه مهم‌ترین اثر یک عکاس را بررسی می‌کنیم و چرایی ارزشمند بودن آن اثر از منظر هنر را شرح می‌دهیم و‌ همچنین، مهم‌تر از همه، به این می‌پردازیم که نحوه‌ی تولید این آثار چگونه بوده و آن عکاس با چه اندیشه‌ای به موضوع خود نگریسته است.

گفتنی است، عکاسانی که معرفی می‌کنیم رویکردهای متنوعی دارند و ترکیبی از عکاسان شناخته شده و عکاسان جوان‌تر اما تاثیرگذاری هستند که شاید اسم‌شان کمتر به گوشمان خورده باشد.

پیش‌نیاز

برای گذراندن این دوره، هیچ پیش‌نیازی لازم ندارید!
در این دوره قرار است در کنار هم عکس‌ها را ببینیم،‌ بخوانیم و از آنها لذت ببریم.

تدوین این دوره را امیررضا کاویان مهر انجام داده است و این سری آموزش به تهیه‌کنندگی شوت‌شات تولید شده است.

(کاور دوره بخشی از اثر Georges Rousse است.)

آشنایی با عکاسان تاثیرگذارِ جهان

 • 0- آشنایی با دوره داستان عکس ها

  1 دقیقه
 • 1-ایزیما کائورو: می‌خواهی چگونه بمیری؟

  21 دقیقه

   

  در اولین جلسه‌ی «داستان عکس‌ها» به مجموعه‌ی پر رمز و راز «منظره‌هایی با جسد» اثر ایزیما کائورو (Izima Kaoru)، عکاس مشهور ژاپنی، پرداختیم. در بخش اول جلسه، ویژگی‌های عکاسانه‌ی این اثر را بررسی کردیم و در ادامه تلاش کردیم متوجه شویم که کائورو چگونه با عنوان‌های خاص خود چهره‌ای تازه به کارش می‌دهد. سپس به سراغ چگونگی صحنه‌پردازی عکس‌‌ها و همچنین دوربینی که استفاده می‌کند رفتیم و توضیح دادیم که فرآیند ویژه‌ی تولید آثار کائورو چگونه است. در ادامه ارجاعاتی که آثار این عکاس به دیگر هنرها داشت را دیدیم و در انتها درباره‌ی این صحبت کردیم که چگونه عکس‌های کائورو بر تضاد میان عکاسی مد و عکاسی هنری فائق می‌آید و چه معنایی از «منظره‌هایی با جسد» برداشت می‌شود.

  چند نکته:

  • 1- پایین همین بخش، سوالات و نظراتتونو می‌تونید باهامون در میون بزارین. منتظریم…
  • همین! بریم برای جلسۀ جذاب و فوق العادۀ بعدی 🙂
 • 2-ریچارد بیلینگهام: زندگی من را ببین!

  29 دقیقه

   

  در جلسه‌ی دوم به سراغ ریچارد بیلینگهام  رفته‌ایم. یک عکاس انگلیسی که راه صدساله در جهان عکاسی را تنها با یک کتاب‌عکس خودش یعنی Ray’s a Laugh طی کرد؛ از طرف دیگر مجموعه‌ عکس بیلینگهام سوالات زیادی درباره‌ی چرایی عکاسی از نزدیکان، زیبایی عکس، اهمیت اشتباه و ارزش عکس‌ها به وجود می‌آورد. در این جلسه می‌خواهیم به این مسائل بپردازیم و بگوییم چطور بیلینگهام بدون اینکه بداند شروع به خلق یک شاهکار عکاسی کرده بود.

  چند نکته:

  • 1- اگه این قسمتو دوس داشتین یا هر سوال و نظری داشتین، پایین برامون بنویسید لطفاً.
  • 2- اگه آموزشا به دلتون نشست، داخل اینستاگرام به دوستاتون معرفیمون کنید.
  • 3- این دوره‌ی آموزشی و این کلاس برای تیم شوت‌شات خیلی جذاب و فوق‌العادس؛ چون یه کلاس بیش از هزارنفریه! تصور چنین کلاس حضوری‌ای محاله تقریباً و ما تو این پلتفرم داریم هفته به هفته با یه جمع هزارنفری این دوره رو پیش می‌بریم. مرسی برای این همه انرژی خوبی که به ما می‌دین…
  • 4- باحال خوب می‌ریم برای جلسه‌ی آینده و هنوز با داستان 8عکاس دیگه کنارتونیم و نظر فراموش نشه…
 • 3-ژُرژ روس: با چشم‌های خودت دیدی؟

  25 دقیقه

   

  در جلسه‌ی سوم داستان عکس‌ها از طریق آثار ژرژ روس،‌ یان دیبتس، جان فال و دیگران به مسئله‌ی پرسپکتیو و امر دیدن در عکاسی می‌پردازیم. ابتدا با دیدن آثار روس و مشاهده مستند کوتاهی از او به شیوه مشقت‌بار تولید عکس‌هایش می‌پردازیم. سپس می‌بینیم که چگونه دیبتس در بستر هنر مفهومی ریاضیات را به عکاسی آورد و از این طریق دروغ می‌گوید! در ادامه به جان فال و عکس‌های بازیگوشانه‌اش با طبیعت نگاهی می‌اندازیم و در انتها می‌گوییم چگونه این عکاسان به امر صداقت عکس و تاثیر عکس در زندگی ما می ‌پردزاند.

  چندتا نکته:

  1- پلتفرم شوت‌شات امکانی را بوجود آورده است که بیشتر نیازهای شما در نسبت با کلاس‌های حضوری برطرف شود و یکی از مهم‌ترین مسائل کلاس‌های حضوری، پرسش و ارتباط با استاد دوره است که شما در این سایت براحتی می‌توانید از قسمت پایین هر دوره، سوال و نظر خودتان را با استاد دوره یا تیم آموزش در میان بگذارید.

  2- اگه این جلسه رو دیدین، بریم برای جلسۀ بعد و کارهای فوق العادۀ گریگوری کرودسون.

 • 4-گریگوری کرودسون: فیلم‌های تک-فریم!

  30 دقیقه

   

  در جلسه‌ی چهارم داستان عکس‌ها به سراغ عکاسی استیج رفته‌ایم. در ابتدا این نوع عکاسی را تعریف می‌کنیم و به صورت خلاصه به خاستگاه آن در دیگر هنرها می‌پردازیم. سپس گریگوری کرودسون را معرفی می‌کنیم و می‌گوییم چگونه او با عکس‌هایی که به‌کمک یک تیم تولید هالیوودی می‌سازد روایت را وارد عکاسی می‌کند. بعد درباره‌ی جزئیات معماگونه‌ی کارهای او صحبت می‌کنیم و در انتها معنای برداشت شده از مجموعه‌اش را بررسی می‌کنیم.

  چند نکته:
  1- تنها چیزی که تو این اوضاع انرژی میده بهمون که تولید کنیم و متوقف نشیم، حضور تک تک شما و دلگرمی‌هایی هست که بهمون میدین. خوشحالیم که سر کلاس حاضر هستین و حضور دارین و در کنار هم داریم اتفاقای خوبیو رقم می‌زنیم.
  2- سوال و نظر و پیشنهاد فراموش نشه.

 • 5-رینکو کاوائوچی: چشم کودک!

  25 دقیقه

   

  در جلسه‌ی پنجم داستان عکس‌ها به سراغ عکاس ژاپنی، رینکو کاوائوچی رفته‌ایم. کاوائوچی یکی از کسانی است که مرزهای عکاسی را به صورت خاصی گسترش داده است. دیدن عکس‌های رینکو کاوائوچی یک تجریه‌ی شیرینی را می‌تواند به همراه داشته باشد که در این بخش با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

  چندتا نکته:

  1- چه قدر خوشحالیم که به همراه شما  که تا امروز سر نیمکت‌های این کلاس نشستین، به نیمه‌ی راه رسیدیم. بریم برای ادامۀ جلسه‌ها…

  2- اگر تمایل داشتید، می‌توانید کتاب «سوی آبی بادها»، که توسط نشر حرفه‌هنرمند منتشر شده است را خریداری کنید و عکس‌های بیشتری از این عکاس ببینید و بخوانید. این کتاب تاملی بر آثار رینکو کاوائوچی است.

  3- سوالی داشتین برامون همین پایین بنویسید…

 • 6-آندریاس گورسکی: عکس‌های میلیون دلاری!

  20 دقیقه

   

  در این جلسه به بررسی یکی از نمادین‌ترین فیگورهای عکاسی در سی‌سال اخیر پرداختیم. عکاسی که با عکس‌های بزرگ خود در ارتقای جایگاه عکاسی به‌ عنوان هنر زیبا نقشی تعیین کننده داشت. گورسکی به لحاظ اقتصادی شاید موفق‌ترین عکاس هنرمند دنیا بوده و کسی بوده که عکس‌هایش میلیون دلاری قیمت‌گذاری شده است. همچنین در این جلسه، مدرس دوره به توضیحی در مورد عکاسی سرد(Deadpan) پرداخته است که باهم مرور می‌کنیم.

  چند نکته:

  • 1- در این جلسه در مورد یکی از سوالات هنرجویان که در بخش «سوالات» پرسیده بودند، صحبت شده است.
  • 2- نظرات و پیشنهادات و سوالاتونو پایین برامون بنویسید و منتظریم…
 • 7-گیلدن و دی کورشیا: استودیوهای خیابانی

  18 دقیقه

   

  در این قسمت از دوره آموزشی «داستان عکس‌ها» در مورد دو عکاس صحبت می‌کنیم که در خیابان، موضوع‌های خودشان را پیدا می‌کنند ولی با دو رویکرد متفاوت. بروس گیلدن و فیلیپ لورکا دی‌کورشیا مرزهای عکاسی را گسترش داده‌اند و در این جلسه با این دو عکاس فوق‌العاده آشنا خواهید شد.

  چند نکته:

  • 1- مرسی که تا این جلسه همراهمون بودین…
  • 2- پیشنهادا و فیدبکای شما کلی برای ما کمک کنندس و همین پایین می‌تونید برامون بنویسید…
  • 3- هرچند داریم به قسمتای پایانی نزدیک میشیم و یه غمی از جنس غمای آخرین جلسه‌ی کلاسا داره میاد سراغمون ولی خبر خوب اینه که به زودی با دوره‌های جدید دیگه همراهتون میشیم. دنبالمون کنید که کلی خبر خوب داریم براتون…
 • 8-مارتین پار: عکاس منتقد، مجموعه‌دار عاشق

  22 دقیقه

   

  در این جلسه‌ی «آشنایی با عکاسان تاثیرگذار جهان»، امیرحسین کردونی به سراغ یکی از مهم‌ترین عکاسان سی سال اخیر عکاسی جهان، یعنی مارتین پار رفته است. عکاسی که نه‌تنها با تصاویر انتقادی و طنزش در جهان شناخته می‌شود بلکه با فعالیت‌های جنبی‌اش در عکاسی هم شناخته می‌شود. در این جلسه به توصیف سیر کاری‌اش و تفسیر چهار کتاب عکس اصلی و دو پروژه‌ی جنبی او پرداخته می‌شود.

  چند نکته:

  • 1- سوالات و نظراتونو فراموش نکنید و پایین همین دوره و بخش «سوالات» برای شماست.
  • 2- اگه خوشتون اومد از هرکدوم از این کلاسا خیلی خوشحال میشیم که به دوستاتون معرفی کنید یا تو شبکه‌های اجتماعی معرفیمون کنید. خیلی مرسی
 • 9-فراعکاسی

  12 دقیقه

   

  در این جلسه به سراغ هنرمندانی رفتیم که دوربین به دست نمی‌گیرند، عکاسی نمی‌کنند ولی اثرشون ذیل هنر عکاسی خوانده می‌شود. جلسه‌ی نهم امیرحسین کردونی شمارا با چهار هنرمند معروف به نام: اریک کسل، توماس روف، ریچارد کولکر و آلفردو خار آشنا می‌کند.

 • 10-سیندی شرمن: هویت‌های بازیافته

  19 دقیقه

   

  در جلسه‌ی دهم و جلسه‌ی آخر دوره آموزشی داستان عکس‌ها، با یکی از عکاسان تاثیرگذار و یکی از پرفروش‌ترین هنرمندانِ عکس جهان، سیندی شرمن آشنا می‌شوید. هنرمندی که با سلف‌پرتره‌هایش، نقش بسزایی در ورود عکاسی به نهادهای هنری در دهه‌ی 80 میلادی ایفا کرد.

  چندتا نکته:

  • 1- این دوره هم مثه همه‌ی دوره‌های دیگه پس از ده جلسه همراهی شما عزیزان به پایان رسید ولی امیدواریم که اشتیاق شما به این مسیر نه تنها به خط پایان نرسیده باشه که بیشتر از قبل شده باشه…
  • پایین همین بخش، سوالات و نظراتتونو می‌تونید باهامون در میون بزارین. با نظراتتون حال خوب و انرژی خوبتونو با ما قسمت کنید. منتظریم…
  • 2- شوت‌شات کلی حرف داره براتون و به کلاس‌های دیگۀ شوت‌شات هم سر بزنید…

نظرات دوره آموزش مجازی داستان عکس ها؛ عکاسان تاثیرگذار جهان

 • برای مشاهده نظرات و سوالات، بر روی دکمه مربوطه کلیک کنید
 • ارتباط سریع و موثر با مدرس دوره
 • امکان ارسال فایل های پروژه
 • پاسخگویی متنی، صوتی و تصویری به سوالات شما
تعداد نظرات
106
1.5K نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Niloufar
Niloufar
2 سال ها گذشته

سلام من ميخواستم توي اين دوره شركت كنم منتها تو مرحله ثبت نام میمونه

3 سال ها گذشته

سلام وقت بخیر
چقدر این جلسات عالی و جذاب بودن سپاس از تلاش تیم عالی شوت شات و نحوه توضیح سلیس آقای کردونی
امیدوارم این سری آموزش ادامه دار باشه داستان عکس ها بی نهایت جذاب هستن…

AaAida
AaAida
3 سال ها گذشته

سلام ممنون همه جلسات عالی و بینظیر هستن من یک سوال برام در جلسه چهارم عکاسی استیج بوجود اومد پس اینستالیشن در عکاسی چیه ؟

sedighe ranjbar
sedighe ranjbar
3 سال ها گذشته

سلام، وقت شما بخیر
داستان عکس ها یه مجموعه فوق العاده بود، واقعا لذت بردم، خسته نباشید و امیدوارم کارهای این چنینی ادامه دار باشه
دم شما گرم 🙂

Faezehnaderiii
Faezehnaderiii
4 سال ها گذشته

سلام. وقتتون بخیر. ممنون از شما، آقای کردونی و تیم درجه یک شوت شات. من سوالی داشتم مبنی بر اینکه آیا دیگه جلسه ای آپلود نمیشه و فراعکاسی جلسه آخر این دوره بود؟!

Faezehnaderiii
Faezehnaderiii
4 سال ها گذشته
پاسخ به  شوت‌شات

خیلی متشکر *~*

Toloo
Toloo
4 سال ها گذشته

بسیار عالی و مفید.من مدتهاست عکاسی میکنم و دورادور با آقای کردونی عزیز آشنا هستم.بسیار زیبا و فصیح راجع به عکس و عکاسها صحبت کردند و بعد از مدتها رفتم سراغ کتابها و منابع عکاسی ام.سپاس

LevaJamali
LevaJamali
4 سال ها گذشته

خیلی جالبه که وقتی جلسه ی هفتم رو میدیدم به این فکر کردم که گیلدن و دی کورشیا با وجود محدودیت ها چه بی پروا تونستن تو خیابون عکاسی کنن اونوقت در خیابانهای تهران یکی از روزهایی که هنوز همه در قرنطینه بودن و کسی در خیابونا دیده نمیشد من برای تمرین عکاسی چند خیابونی رو بالا پایین رفتم و تنها از فرم در و پنجره ها عکاسی کردم بعد از نیم ساعت مورد بازخواست خانمی قرار گرفتم که به چه اجازه ای از درها عکس میگیری و لطفن از در ما به هیچ وجه عکس نگیر . خواستم تجربه مو به اشتراک بزارم از برخورد آدما. البته که من کوتاه نیمدم و عکاسیمو ادامه دادم.

LevaJamali
LevaJamali
4 سال ها گذشته

تنها نظری که میتونم بدم اینه که عالی عالی و عالی ممنونم ازتون

GolNaz
GolNaz
4 سال ها گذشته

سلام.روزتون بخیر
جلسه نهم هم واقعاً یه سورپرایز بود و اصلاً فکرش رو هم نمی کردم همچین چیزی هم باشه? بسیار سپاس از مدرس دوره آقای کردونی????

Zahrash
Zahrash
4 سال ها گذشته

سلام وقتتون بخیر
می خواستم اول از شما برای این دوره بسیار مفید و عالی تشکر کنم و
اینکه دوست داشتم در مورد حرفی که مارتین پار در اخر در مورد زبان هنرمند گفت بیشتر توضیح بدین .
ممنونم …..

amirhkardouni
amirhkardouni
4 سال ها گذشته
پاسخ به  Zahrash

سلام دوست عزیز، امیدوارم خوب و سلامت باشید

اشاره‌ای که پار می‌کنه به این مسئله مربوط می‌شه که غالب آثاری که ما تولید میکنیم، به نوعی درسبکی که کار می‌کنیم، قبلا کسی بهتر از اون رو انجام داده. و وظیفه‌ای ما به عنوان هنرمند این هست که رابطه‌ی خودمون با جهان رو بهتر درک کنیم و از دل این درک، سبک مختص به خودمون رو پیدا کنیم. این سبک لزوما تفاوت زیادی به بقیه سبک ها نداره اما باید مشخصه‌های خودش رو داشته باشه. البته که کار آسونی نیست و زمان می‌بره اما عکاسان بزرگ همه تونستن به این سبک یا زبان شخصی یا روش کاری خاص برسن. تلاش ما هم باید به این سمت بره. این مسئله توی ایران اتفاقا بسیار مهمه چون بیشتر عکاس‌های ما تنها تلاش می‌کنن نسخه‌های دومی از عکاسان بزرگ جهان بخصوص عکاسان مستند‌ مثل برسون، الکس وب،‌استیو مک‌کوری یا نچوی باشن که پار شدیدا با این ذهنیت مخالفه اما اعتقاد داره می‌شه از زبان‌های عکاسان بزرگ بهره برد تا به زبان خودتون برسید.

Zahrash
Zahrash
4 سال ها گذشته
پاسخ به  amirhkardouni

خیلی ممنونم از توضیحات و پاسخگوییتون.??

Faezehnaderiii
Faezehnaderiii
4 سال ها گذشته

این جلسه خیلللللی زیبا و هیجان انگیز بود! بشخصه عاشق عکاسی مستند و خیابونی ام و از لحظه لحظه این ویدئو استفاده کردم و لذت بردم‌. دست شما درد نکنه ??

شروین فرهمند
شروین فرهمند
4 سال ها گذشته

اگه لطف کنید داستان عکس های 2 رو هم بزارید عالی میشه یعنی ادامه داشته باشه معرفی عکاس ها

zography__
zography__
4 سال ها گذشته

من واقعن به عکسا که دقت میکنم چندین سکانس از فیلم رو میبینم و تخیلم فعال میشه…و هرررباررر که میریم سراغ عکاس جدید من عاشق کاراش میشم،عکاس جدید رو که میبینم عاشق کارای اونم میشم…فوق العاده ست انتخاب و روایتتون شوت شاتیا??

GolNaz
GolNaz
4 سال ها گذشته

خیلی جالب بود که گیلدن به مردم میگفت عادی باش راه برو نخند؛ و بعضی از مردم ناخوداگاه با دیدن دوربین لبخند میزنن? سبکش رو دوست داشتم که در لحظه عکاسی میکنه و جسوره! عکس های دیکورشیا هم که حساب شده هستن، زیبا و رویایی هستن و آدم با دیدنشون کیف میکنه. مرسی که ما رو بردین به خیابون منهتن مرسی از این جلسه ی مفید?? ما هم ناراحتیم که این دوره داره به آخرش نزدیک میشه

GolNaz
GolNaz
4 سال ها گذشته

باز هم مرسی بابت حُسن انتخابتون و توضیحات جامعتون???? و چه خوب و زیبا که هر دوره واسه خودش خاصه ??

مبینا سیمیاری
مبینا سیمیاری
4 سال ها گذشته

خیلی دیدن ویدیوهاتون لذت بخش و انگیزه دهندس
تا اینجا من با کاوائوچی از بقیه بیشتر ارتباط گرفتم و خواستم بگم کارتون درسته دمتون گرم

razieh
razieh
4 سال ها گذشته

یعنی واقعاعالی ،انقدرقشنگ وروان روی فیلم هاحرف میزنیدکه ادم مجذوب میشه???

zography__
zography__
4 سال ها گذشته
پاسخ به  razieh

دقیقن دقیقن

Phatemeh
Phatemeh
4 سال ها گذشته

از صمیم قلب ازتون متشکرم ، فوق العاده است و دید جدیدی به آدم میده
دمتون گرم

Madany
Madany
4 سال ها گذشته

سلام خدمت تیم شوت شات های عزیز?
مچکر و ممنونم از این قسمت چهارم (داستان عکس ها)
واقعا سپاس گذارم از انتخاب های خوبتون برای عکاس ها ..

من هر دفعه ک عکاسی رو معرفی میکنید دنبال میکنم و عکس هاشون میبینم
واقعا مچکرم از لطف همه دوستان ک کمک کردن برای تهیه هر قسمت از این (داستان عکس ها) پایدار باشید?

GolNaz
GolNaz
4 سال ها گذشته

قسمت چهارم فوق العاده بود و اصلاً نفهمیدم چطور نیم ساعت تموم شد?? سپاس از شما و تیم تون???

afsanehyazdanirad
afsanehyazdanirad
4 سال ها گذشته

با سلام و سپاس فراوان بابت این دوره بی نهایت عالی

Hamed
Hamed
4 سال ها گذشته

قسمت چهارم عالی بود خیلی ممنون از زحماتتون? . یه پیشنهاد داشتم اگه امکانش هست اضافه کنید اگه نیست ک هیچی . در پایان فیلم ها در اینجور معرفی ها استیتمنت اون مجموعه رو هم بزارید
مرسی

Hamed
Hamed
4 سال ها گذشته
پاسخ به  شوت‌شات

خیلی ممنون که به سوالم پاسخ دادین آخه همیشه استادم میگفت استیتمنت ها رو بخونین برا همین پرسیدم بازم مرسی از زحمتاتون ♥️

Toloo
Toloo
4 سال ها گذشته

سلام چرا فقط ۳جلسه برگزار شده؟
جلسات بعد چی شد؟!

Shima_behdarvandiii
Shima_behdarvandiii
4 سال ها گذشته
پاسخ به  شوت‌شات

سلام خیلیم عالیییی
واقعا امروز که جلسه ی جدید نبود نگران تیم شوت شات شدم … امیدوارم حالتون توپه توپ باشه D:
خداروشکر که گفتید همچنان ادامه داره D:
خیلی منتظر جلسه ی چهارم هستم 🙂

Shima_behdarvandiii
Shima_behdarvandiii
4 سال ها گذشته
پاسخ به  شوت‌شات

خوشحالم انرژی مثبت بهتون میرسه 🙂
حتمااا و مطمئنم مثل جلسه های قبل از دیدنش لذت میبرم و کلی چیزا یاد میگیرم
دمتون گررررررمممD:

Shima_behdarvandiii
Shima_behdarvandiii
4 سال ها گذشته
پاسخ به  شوت‌شات

همون شب دیدمش و خیلی خوب بود
خیلی انتخاب هنرمند خوبی انجام داده بودین و واقعا بررسی عکس ها و توضیحاتتون خیلی عالی بود
بازم دمتون گرررم

LevaJamali
LevaJamali
4 سال ها گذشته

تا اینجا مطالب خیلی خوب و مفید بوده و بسیار سلیس توضیح داده شده، جلسه ی سوم هم بی نظیر بود. سپاس فراوان از استاد گرامی و گروه شوت شات

Jaleh Yekta
Jaleh Yekta
4 سال ها گذشته

ممنون برای ساخت محتوی خوب در این زمینه و خیلی ممنون برای احترامی که برای مخاطبتون قائل هستید. خیلی لذت بخش و آموزنده هستند.

Maryam ess
Maryam ess
4 سال ها گذشته

واقعا عالیه و ممنون ازتون من خیلی خوشحالم که تو این دوره فوق العاده هستم .

shiriinn
shiriinn
4 سال ها گذشته

سلام
چرا جلسه ۴ را اپلود نمیکنید

Delnaz.t
Delnaz.t
4 سال ها گذشته

فقط ۳ جلسه روی سایت گذاشته شده؟!

Fattahi
Fattahi
4 سال ها گذشته

سلام. من خیلی خوشحالم که با این دوره همراه شدم، چون نکاتی بررسی شده که واقعا خیلی کم میشه پیداشون کرد. خداقوت به شما و تیم خوب شوت شات

GolNaz
GolNaz
4 سال ها گذشته

واقعاً عالی بود و واقعاً حیرت کردم سورپرایز شدم و منو به فکر فرو برد این قسمت سوم
دستت همه شوت شاتی ها درد نکنه???????

داستان عکس ها؛ عکاسان تاثیرگذار جهان
دسترسی دائمی به جلسات دوره
221 دقیقه کلاس آموزشی
امکان پرداخت قسطی، بدون سود و کارمزد
امکان پرسش و پاسخ با تیم آموزش
محتوای این مجموعه معادل 10 نشست حضوری است.