اریک جوهانسون

اریک جوهانسون عکس‌های واقعی از صحنه‌های غیر ممکن را خلق میکند؛ گرفتن ایده و نه گرفتن لحظه.

در این جادوی فتوشاپ با شوخ طبعی، او اصولی را شرح می‌دهد که به این حالات خیالی زندگی می‌دهد، در حالی آنها را از لحاظ بصری قابل قبول نگه می‌دارد.

اریک هنرمند سوئدی مقیم پراگ است که با ترکیب عکس ها، تصاویر سورئال شگفت‌انگیز خلق می‌کند. اریک لحظه‌ها را ثبت نمی‌کند، بلکه ایده‌ها را به تصویر می‌کشد. او معتقد است که تنها چیزی که ما را محدود می‌سازد تخیل‌مان است و به راستی که این را با عکس‌های خود ثابت کرده است.

اریک جوهانسون برای خلق آنچه در ذهن دارد از ترکیب تصاویر استوک استفاده نمی‌کند و آثار او ترکیبی پیچیده از عکس‌هایی که خودش گرفته هستند. پروسه‌ای طولانی از عکاسی و ویرایش در فتوشاپ که نتیجه آن خلق ۶ تا ۸ عکس جدید در سال است – تصاویری خیالی که این هنرمند بسیار سعی می‌کند تا جایی که ممکن است ظاهری واقعی داشته باشند.

اگر عکس خوبی بگیرید، نتیجه کارتون بسیار خوب و واقع گرایانه خواهد شد، خوب همه ابزار اینجاست و تنها چیزی که ما را محدود میکنه تخیل و ابتکار ماست.

(برگرفته از تدتاک)

همه‌ی ما تاکنون تصاویر خطای دید بسیاری دیده‌ایم اما بدون شک آثار ماهرانه و هنرمند سوئدی «اریک جوهانسون» چیز دیگری است! شاید کامپوزیت (تلفیقی) بودن این تصاویر آن ها را به رئالیستی‌ترین و گیج کننده‌ترین تصاویر خطای دید تبدیل کرده است. جوهانسون یک عکاس و رتوش‌گر ماهر است. چیزی که آثار او را ممتاز می‌کند آن است که حتی در رسمی‌ترین آثار سفارشی او جلوه‌ای هنری به چشم می‌خورد.

جوهانسون در سایت خود نوشته است: «با آنکه ممکن است هر عکس از صدها تصویر مختلف تشکیل شده باشد، گویی همچنان می‌توان آن را تسخیر نمود.»

 

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات