کلمات عکاسی

کلمات عکاسی
کلمات عکاسی عنوان اصلی: Photospeak: a guide to the ideas, movements, and techniqes of photography, 1839 to the peresnt, 1st ed. 1998 نویسنده: ژیل مورا – Gilles Mora مترجم: حسن خوبدل / کریم متقی ناشر: حرفه‌نویسنده نوبت چاپ: دوم، 1391 ژیل مورا، موزه‌دار و پژوهش‌گر فرانسوی، از متخصصین هنر مدرن آمریکا است. او در این […]
  1. نویسنده : ژیل مورا
  2. نوبت چاپ :
  3. ناشر:
  4. تعداد صفحات

کلمات عکاسی

عنوان اصلی: Photospeak: a guide to the ideas, movements, and techniqes of photography, 1839 to the peresnt, 1st ed. 1998

نویسنده: ژیل مورا – Gilles Mora

مترجم: حسن خوبدل / کریم متقی

ناشر: حرفه‌نویسنده

نوبت چاپ: دوم، 1391

ژیل مورا، موزه‌دار و پژوهش‌گر فرانسوی، از متخصصین هنر مدرن آمریکا است. او در این زمینه کتاب‌ها و مقالات بسیاری تالیف کرده و در پژوهش‌های گروهی شرکت کرده است.

«اف.اس.ای: نگاه آمریکایی»، «آخرین قهرمانان عکاسی» و تک‌نگاری‌هایی درباره برخی از عکاسان همچون واکر اوانز، ادوارد وستو و یوجین اسمیت از جمله آثار تحقیقی اوست. او مدتی مسئولیت سردبیری نشریه هنر و عکاسی cahiers de photographie را عهده‌دار بوده است.

«کلمات عکاسی» فراتر از یک کتابچه راهنما است که از زبان و منظر یک فرد اروپایی نوشته شده است. این کتاب، تحلیل-تاریخی، خوش‌خوان و کم‌نظیر است که هم به مباحث و اصطلاحات تکنیکی از کالوتایپ گرفته تا تصویرسازی دیجیتال و هم به مفاهیم نظری و زیباشناختی در عرصه عکاسی می‌پردازد.

«کلمات عکاسی» برای همه دانشجویان، استادان و علاقه‌مندان هنر و عکاسی سودمند است.

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات