نوردهی

نوردهی
نوردهی عنوان اصلی: Exposure نویسنده: دیوید پرکل مترجم: احسان قنبری‌فرد ناشر: کتاب پرگار نوبت چاپ: دوم/1397 “نوردهی” کتابی است به قلم “دیوید پرکل” که در آن “مبانی و مفاهیم عکاسی” را در زمینه ی “نوردهی” ارائه می دهد. در واقع “دیوید پرکل” این راهنمای جامع و همه جانبه را در زمینه ی “نوردهی”، با هدف […]
  1. نویسنده : دیوید پرکل
  2. نوبت چاپ :
  3. ناشر:
  4. تعداد صفحات

نوردهی

عنوان اصلی: Exposure

نویسنده: دیوید پرکل

مترجم: احسان قنبری‌فرد

ناشر: کتاب پرگار

نوبت چاپ: دوم/1397

“نوردهی” کتابی است به قلم “دیوید پرکل” که در آن “مبانی و مفاهیم عکاسی” را در زمینه ی “نوردهی” ارائه می دهد. در واقع “دیوید پرکل” این راهنمای جامع و همه جانبه را در زمینه ی “نوردهی”، با هدف توضیح و تشریح ارتباط بنیادی بین یک تصویر عکاسی شده و تاثیر شدت و مدت نور بر آن به رشته ی تحریر درآورده است.
“دیوید پرکل” در این کتاب استفاده از دیافراگم لنز و عمق میدان را در ارتباط با “نوردهی” توصیف کرده و اصول نورسنج های دستی و داخل دوربینی را به طور خلاصه توصیف می کند. این اصول عبارت اند از نقاط قوت، محدودیت ها و استفاده ی صحیح از آن ها در طیف گسترده ای از شرایط نوری مختلف. همچنین موضوعاتی نظیر کیفیت و جهت تابش نور، رنگ نور و تراز سفیدی، هیستوگرام، کنتراست، پله ها، قدر و ضریب “نوردهی”، تقطیع تون ها، فوکوس هایپرفوکال، فیلترها، انواع شاتر، سرعت آن و زمان، الگوهای حساسیت، رنگ در مقابل تون، دامنه ی پویایی، زون سیستم برای فیلم و دیجیتال، نورپردازی زهوار، فلاش، کلوزآپ، فروسرخ و شاتر باز از جمله موارد مهم دیگری است که در این اثر به آن ها اشاره شده است.
دیوید پرکل” در کتاب “نوردهی” با ارائه ی یک راهنمای دقیق از “مبانی و مفاهیم عکاسی” جهت استفاده از “نوردهی” برای اهداف نمایشی، یک ابزار مرجع ارزشمند برای تمام دانشجویان و متخصصان عکاسی فراهم نموده است. ویرایش جدید کتاب “نوردهی” از “دیوید پرکل” شامل تصویرهای تازه به همراه موارد مطالعه ی جدید و تکلیف های کاربردی است که نمونه های مختلفی از طیف گسترده ای از هنرمندان در این زمینه را شامل می شود.

برای خرید این کتاب کلیک کنید

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات