مفاهیم عکاسی

مفاهیم عکاسی
مفاهیم عکاسی شرح واژه‌ها و اصطلاحات کلیدی تاریخ و نظریه‌ی عکاسی تا امروز عنوان اصلی: Photography: the key concepts نویسنده: دیوید بیت – David Bate مترجم: محمدرضا رئیسی، مارال زیاری ناشر: حرفه‌نویسنده نوبت چاپ: اول، 1395 تقریباً از دویست سال پیش تا اکنون عکاسی بخشی از زندگی روزمره بوده است؛ موقعیتی که با ظهور تصویر […]
  1. نویسنده : دیوید بیت
  2. نوبت چاپ :
  3. ناشر:
  4. تعداد صفحات

مفاهیم عکاسی

شرح واژه‌ها و اصطلاحات کلیدی تاریخ و نظریه‌ی عکاسی تا امروز

عنوان اصلی: Photography: the key concepts

نویسنده: دیوید بیت – David Bate

مترجم: محمدرضا رئیسی، مارال زیاری

ناشر: حرفه‌نویسنده

نوبت چاپ: اول، 1395

تقریباً از دویست سال پیش تا اکنون عکاسی بخشی از زندگی روزمره بوده است؛ موقعیتی که با ظهور تصویر و دستکاری‌های دیجیتال در سال‌های اخیر تثبیت هم شده است. از عکاسی برای احراز هویت، فروش محصول، بازسازی واقعیت، تصویر کردن اخبار، ثبت و انتقال لحظات شخصی و در کنش هنری استفاده می‌شود؛ رسانه‌ای که در دسترس‌ترین و ناقذترین و فراگیرترین رسانه‌هاست.

کتاب مفاهیم عکاسی، راهنمای ایده‌آلی است برای توضیح جایگاه عکاسی در جامعه‌ی ما و نیز طیف بسیار گسترده‌ای از ژانرها. این کتاب بر پایه‎ی کاربرد عکاسی، با طرح تاریخ عکاسی و تشریح نظریه‌ی آن خواننده را به حیطه‌ی مستند، پرتره، منظره، طبیعت بی‌جان، هنر و عکاسی جهانی می‌برد و برخی از تصاویر قدیمی‌تر و معاصر را به بحث می‌گذارد. از این رو مطالعه‌ی این کتاب برای همه‌ی علاقه‌مندان جدی عکاسی راهگشاست.

دیوید بیت، عکاس و نویسنده‌ی حوزه‌ی عکاسی است. او اکنون در دانشگاه وست مینستر به تحقیق و آموزش مشغول است. از کتاب‌های تحیلی دیگرِ او می‌توان به عکاسی و سورئالیسم اشاره کرد.

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات