زیبایی در عکاسی

زیبایی در عکاسی
زیبایی در عکاسی عنوان اصلی: Beauty in photography نویسنده: رابرت ادمز مترجم: کریم متقی ناشر: دانشگاه هنر نوبت چاپ: 1388 این کتاب با تفکیک شش فصل مستقل به مباحثی چون: حقیقت و منظره، زیبایی در عکاسی، نقد خوب، عکاسی از شرارت، خلق هنری نو و آشتی با جغرافیا پرداخته است و در قالب ارایه نظریه […]
  1. نویسنده : رابرت ادمز 
  2. نوبت چاپ :
  3. ناشر:
  4. تعداد صفحات

زیبایی در عکاسی

عنوان اصلی: Beauty in photography

نویسنده: رابرت ادمز

مترجم: کریم متقی

ناشر: دانشگاه هنر

نوبت چاپ: 1388

این کتاب با تفکیک شش فصل مستقل به مباحثی چون: حقیقت و منظره، زیبایی در عکاسی، نقد خوب، عکاسی از شرارت، خلق هنری نو و آشتی با جغرافیا پرداخته است و در قالب ارایه نظریه های عکاسانی همچون: ماینور وایت، فرانک گولکه، سی.ای.هیکمن به بررسی سرفصل های ذکر شده در نگاه این عکاسان می پردازد.
مترجم در مقدمه ” زیبایی در عکاسی ” آورده است: عکاسی هم هنر است و هم علم. در قالب بیان بینش شخصی، هنر و به لحاظ وابستگی به فن آوری، علم است. البته این طبیعت دوگانه، منحصر به عکاسی نیست. تمامی شیوه های بیانی خلاق مانند موسیقی و نقاشی هم از جنبه های علمی و هنری برخوردارند. اشراف به عکاسی در گرو آگاهی از جنبه های علمی و هنری آن است. توفیق در هر دو زمینه متضمن نمود جادویی این رسانه است. عکاسان در جای جای این جهان، همه از دریچه دوربین رویدادها و مناظر را ثبت می کنند.

 

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات