حکومت 58

حکومت 58
حکومت 58 اثر مریم زندی
  1. نویسنده : مریم زندی
  2. نوبت چاپ : 1398
  3. ناشر: نشر نظر
  4. تعداد صفحات 156
حکومت 58 نام اثری است از مریم زندی که عکاسی را زندگی می کند. مریم زندی در زمره ی عکاسانی بود که کارهایش را نه با امکانات فوق العاده بلکه با تلاشی مثال زدنی پیش برد و با عزمی که می تواند الگویی برای هنرمندان امروز باشد، به ثبت وقایعی پرداخت که گوشه ای از مهم ترین اتفاق قرن اخیر ایران را نمایانگر هستند. مضمون هزاران تصویری که این بانوی عکاس جسور ثبت کرده، رخدادهای اجتماعی و فرهنگی عصر تحول ایران در قالب انقلاب و سال های حیاتی بعد از آن می باشد.
پیش از این مجموعه ی دیگری از عکس های مریم زندی تحت عنوان انقلاب 57 در سال 1392 منتشر شد که به نوعی می توان کتاب حکومت 58 را جلد دوم این اثر نامید. انقلاب 57 با استقبال قابل قبولی رو به رو شد و در مدت زمان کوتاهی موفق شد به چاپ دوم برسد. مجموعه ی حکومت 58 حاوی عکس هایی است که در ادامه ی جریان انقلاب، از سیزدهم فروردین ماه سال 1358 تا بسته شدن دانشگاه ها به دلیل انقلاب فرهنگی به وسیله ی دوربین مریم زندی به ثبت رسید.
با مشاهده ی عکس هایی که در حکومت 58 جمع آوری شده، مخاطب به ژرفای تلاش و عشق مریم زندی به عکاسی پی خواهد برد. چرا که در همین برش مختصر از جریان عظیم انقلاب، عکس های کم نظیر و حتی بی نظیری دیده می شود که عکاس، برای ثبت آن ها با موانع متعدد بیان پذیر و غیر قابل بیانی رو به رو بود. مریم زندی به عنوان یک عکاس پیشگام در ثبت و عرضه ی عکس های انقلاب، شجاعت خود و شور و بیم و امیدهای آن دوران را به تصویر می کشد.
عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات