چرا یادگیری آنلاین عکاسی می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد؟

چرا آموزش آنلاین عکاسی می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد؟

نوشته شده توسط Gladys Mae (2016)

ترجمه‌ی گلرو علی‌آبادی زاده

عکاسی مانند شکل‌های دیگر هنر، برای مردم یک خروجی خلاقانه و لذت‌بخش محسوب می‌شود. به طور معمول، شما برای تحصیل در رشته‌ی عکاسی باید به صورت حضوری به یک نوع مؤسسه مراجعه کنید. هرچند با دگرگونی‌هایی که در آموزش آنلاین رخ داده، امروزه یادگیری آنلاین عکاسی هم یک راه کاملاً مقدور و امکان‌پذیر برای تبدیل شدن به یک عکاس است تا افراد را برای این کار آماده و شایسته کند.

یادگیری عکاسی یکی از راه‌هایی است که می‌توانید شغل و حرفه‌ی خود را در آن گسترش دهید؛ هرچند که بعضی از افراد به عکاسی صرفاً به عنوان یک سرگرمی هیجان‌انگیز نگاه می‌کنند. اگر به صورت کلی به گرفتن عکس در زمان‌های خالی خود علاقه دارید، بنابراین یادگیری عکاسی می‌تواند برای شما یک راه جالب برای گسترش و توسعه‌ی سرگرمی‌تان محسوب شود. همچنین تا حدودی ثابت شده که عکاسی کردن می‌تواند در افزایش سطح شادی اثرگذار باشد.

یادگیری عکاسی به این معنا نیست که پس از اتمام دوره‌ی تحصیلتان فقط یک عکاس محسوب می‌شوید. یادگیری عکاسی می‌تواند به مشاغلی در طراحی گرافیک، ویرایشگری مطبوعات، اپراتوری دوربین تلویزیونی، یا حتی عکاسی مطبوعات نیز منجر شود. اگر یادگیری عکاسی را در نظر دارید، احتمالاً در این فکر هستید که تصمیم بگیرید آیا یادگیری آنلاین آن می‌تواند بهترین گزینه باشد یا خیر. بر خلاف روش سنتی و متداول آموزش عکاسی، نظرات موافق و مخالف زیادی برای دوره‌های یادگیری آنلاین آن وجود دارد، بنابراین مهم است که بتوانید گزینه‌های خود را بسنجید و تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما بهترین است.

فواید یادگیری آنلاین عکاسی
  1. زمان

بسیاری از مردم عاشق تحصیل هستند تا دانش بیشتری کسب کنند یا به کمک آن شغل خود را پیش ببرند، اما در عین حال یکی از دلایلی که بسیاری از افراد از ادامه‌ی تحصیل منصرف می‌شوند، محدودیت‌های زمانی است. با داشتن زندگی خانوادگی و شغلی پرمشغله و پرتکاپو، یافتن زمان برای جا دادن تحصیل در برنامه‌ی زمانی، تصور دشواری است. اینجا نقطه‌ای است که تحصیل آنلاین می‌تواند کاملاً کمک‌کننده باشد. وقتی محدودیت زمانی دارید، رفتن به مکانی متداول و مرسوم برای تحصیل و همراهی کردن کلاس‌ها و کنفرانس‌ها غیر ممکن به نظر می‌رسد. در مقابل وقتی به صورت آنلاین تحصیل می‌کنید، مقید به ساعت و روز خاصی نیستید. می‌توانید زمانی که راحت هستید یادگیری خود را پیش ببرید، که این برای بسیاری از مردم موردی مناسب و راحت محسوب می‌شود.

  1. هزینه‌ها

بسته به نوع مدرکی که به دنبال آن هستید، ممکن است با هزینه‌های متفاوتی در دوره‌ی آموزشی خود مواجه شوید. یک دوره‌ی آموزشی کوتاه ممکن است نسبتاً  ارزان باشد، در حالی که یک مدرک معتبر می‌تواند تا اندازه‌ای هزینه‌های بیشتری را شامل شود. به هر حال، زمانی که به صورت آنلاین تحصیل می‌کنید مزایای دیگری هم به هزینه‌ای که مجبور نیستید آن را بپردازید اضافه می‌شوند که ممکن است آنها را فراموش کرده باشید. به طور مثال از آنجایی که نیاز به رفت و آمد به محل به خصوصی نیست، مقدار قابل توجهی در هزینه‌ی رفت و آمد صرفه‌جویی می‌کنید.

  1. منابع آموزشی در دسترس

هنگام تحصیل در یک مرکز آموزشی استاندارد، احتمال این جود دارد که نیاز داشته باشید به نحوی به منابع مکتوب و دیگر منابع آموزشی دسترسی پیدا کنید یا آنها را بخرید. این منابع مکتوب می‌توانند به راحتی فضای زیادی را اشغال کنند، برای حمل کردن سنگین بوده و مقداری هم هزینه‌بر باشند. اگر به صورت آنلاین به یادگیری عکاسی مشغول شوید، بسیاری از آموزشگاه‌های ارائه‌دهنده‌ی دوره‌ها، منابع آموزشی را هم به صورت آنلاین در اختیارتان می‌گذارند. به این معنا که شما فقط لازم است منابع آموزشی مورد نیازتان را دانلود کنید، به طور مثال راهنمای آموزشی و بعضی اوقات بخشی از یک متن را. چنین کاری در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند و به این معنا است که هر زمان که به منابع آموزشی نیاز داشته باشید به سادگی آنها را دانلود می‌کنید.

  1. دسترسی به استادان

ممکن است بعضی افراد بگویند یادگیری آنلاین به این معنی است که به شما کمکی نمی‌رسد و از دانشجویان دیگر هم دور هستید. ممکن بود این گفته تا چند سال پیش حقیقت داشته باشد، اما یادگیری آنلاین عکاسی تا به امروز راه درازی را طی کرده است. با وجود راه‌های ساده و آسانی که می‌توان به کمک آنها با اساتید و مربیان خود در ارتباط بود، یادگیری آنلاین عکاسی هیچ‌گاه تا به این اندازه آسان نبوده است. بعضی از مؤسسات آموزشی با تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر، کنفرانس‌ها و کلاس‌های آنلاینی برگزار می‌کنند که شما می‌توانید در آنها در همان لحظه بازخوردهایی از دیگر دانشجویان و اساتید دریافت کنید. همچنین که می‌توانید وارد فضایی مشابه تالار گفت و گو شوید؛ جایی که می‌توانید در آن درباره‌ی کلاس، منابع آموزشی و هر سؤالی که دارید با دیگر دانشجویان بحث و مذاکره کنید. این کار یک راه عالی برای به اشتراک گذاشتن کارها و عکس‌هایتان با دانشجویان دیگر و گرفتن بازخورد از آنها است.

گزینه‌ای مثبت برای شما

از آنجایی که انتخاب بهترین شیوه‌ی آموزش دیدن به شخصیت شما، موقعیت شما و مقدار زمانی که در دست دارید بستگی دارد، این انتخاب می‌تواند سخت یا آسان محسوب شود. در همان حال که ممکن است یک نفر از طریق دوره‌های آموزش آنلاین عکاسی شکوفا شود، شخص دیگری ممکن است در عوض از رفتن به یک مؤسسه‌ آموزشی عموماً مرسوم لذت ببرد. طیفی از فواید یادگیری آنلاین عکاسی وجود دارد که از نمونه‌های آن؛ انعطاف این شیوه، اقتصادی‌تر بودن این راه برای آماده شدن برای حرفه‌ی عکاسی و حتی دسترسی به تکنولوژی‌های بهتر و گزینه‌های تحصیلی متعددتر است. بسته به محل تحصیل و اینکه در حال یادگیری چه هستید، می‌توانید به کنفرانس‌ها و تالارهای گفت و گوی آنلاین نیز دسترسی داشته باشید.

یادگیری آنلاین می‌تواند روشی خارق‌العاده برای گرفتن مدرک آن زمینه‌ای از عکاسی که در حال کار کردن روی آن هستید یا علاقه‌ی خاصی به آن دارید محسوب شود. با وجود گزینه‌های تحصیلی متعدد، یادگیری آنلاین عکاسی تا به این حد آسان نبوده است.

منبع

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات