عکاسی پرتره و ویرایش تصاویر

  • مدرس : کریس اوروگ
  • مدت : ۵۷ دقیقه
  • تعداد دانشجو : ۱۱

عکاسی پرتره و ویرایش تصاویر پرتره در محل ساختمان صنعتی

لوکیشن مناسب می‌تواند به پرتره‌های شما علاقه و عمق بیشتری ببخشد. در نتیجه، توانایی کار با لوکیشن‌ها مهارت بسیار خوبی برای عکاسان پرتره است تا در مجموعه ابزارهای خود داشته باشند.  در این دوره آموزشی، عکاس پیشکسوت، کریس اوروگ به لوکیشن ساختمان صنعتی می رود تا نحوه ثبت عکس‌های پرتره را با استفاده از نور طبیعی و یک ساختمان صنعتی به عنوان پس زمینه و لوکیشن بررسی کند. کریس در مورد جستجوی لوکیشن مناسب، جستجوی بافت، کار با نور و موارد دیگر بحث می‌کند.

همچنین او در این دوره، نحوه کارکردن و بهبود تصاویر پرتره‌ای که در طول دوره‌ی آموزشی گرفته است را، با دو نرم‌افزار فتوشاپ و لایت‌روم آموزش می‌دهد. پس اول با کریس یاد می‌گیرید که چطور در یک محیط ساختمان صنعتی یک عکس پرتره خوب و موفق بگیرید و سپس شما آموزش خواهید دید که عکس‌های گرفته شده را در نرم‌افزار لایت‌روم ادیت کنید.

با نگاهی اجمالی به تاریخ عکاسی پرتره، بی‌درنگ در می‌یابیم که کم‌وبیش همه‌ی تصاویر پرتره از چهار عنصر اساسی تشکیل شده‌اند: چهره / ژست / لباس / مکان. رمزگان‌های عکس پرتره، در ترکیب با رمزگان‌های گوناگون عکاسی مانند کادربندی، زاویه‌ی بنز(تله، نرمال، واید)، فوکوس(با عمق میدان کم، عمق میدان زیاد یا متغیر)، نورپردازی(ملایم، شدید، میزان نور و جهت تابش آن) کاربرد اثاثیه‌ی صحنه و غیره، شیوه‌هایی برای مهار و کنترل این چهار عنصر می‌باشند.(از کتاب مفاهیم عکاسی، دیوید بیت، ترجمه محمدرضا رئیسی و مارال زیاری، نشر حرفه‌نویسنده)

اگر ویدیو رو نتونستین ببینین همین حالا دانلود کنین 😉
مدرس دوره

کریس اوروگ عکاس، نویسنده و معلم مشهوری است که اشتیاق را به هر کاری که انجام می‌دهد، می‌آورد. او در هیئت علمی موسسه بروکس در سانتا باربارا، در کالیفرنیا بود. کریس به عنوان یک معلم، از ایده W. B. Yeats پیروی می کند که «آموزش به معنای پر کردن یک سطل نیست، بلکه به معنای برافروختن آتش است.»  او به عنوان یک عکاس با نظر مارک ریبو که می‌گوید «عکس گرفتن، به معنای مزه کردن هیجان زندگی در هر صدم ثانیه است.»، موافق است.

عوامل تولید

مدرس: کریس اوروگ

تاریخ انتشار در لیندا: 28 اردیبهشت 1397

مترجم: آوا عنایت راد

ویراستار: مرجان اخوان

ویرایش فیلم: امیر خانلو

تولیدی لیندا(LinkedIn Learning)

ترجمه اختصاصی شوت‌شات

هرگونه نظر، ایده و پیشنهاد را از عمقِ جان پذیراییم، در پایین همین صفحه(قسمت ارسال سوال) برای ما بنویسید…

(کاور دوره بخشی از عکس اروینگ پن)

پروژه عکاسی پرتره: ساختمان صنعتی

نظرات دوره آموزش مجازی عکاسی پرتره و ویرایش تصاویر

  • برای مشاهده نظرات و سوالات، بر روی دکمه مربوطه کلیک کنید
  • ارتباط سریع و موثر با مدرس دوره
  • امکان ارسال فایل های پروژه
  • پاسخگویی متنی، صوتی و تصویری به سوالات شما