ظهور فیلم رنگی در خانه

  • مدرس : صدرا باقری
  • سطح آموزش : نامشخص
  • مدت : ۳۲ دقیقه
  • تعداد دانشجو : ۲۵۵

دوره آموزشی ظهور فیلم آنالوگ رنگی

کار کردن با دوربین آنالوگ علاوه بر کلی مزیت خاصی که برای عکاسی و خود شما داره، یه حس فوق‌العاده لذت بخشی داره. خصوصاً وقتی که شما خودتون کارتونو ظاهر کنید. لذت وصف‌ناپذیر لحظه‌ای که فیلم ظاهر شده رو از داخل تانک می‌کشین بیرونو خودتون باید تجربه کنید فقط!

اما ممکنه این سوال براتون پیش بیاد که «تاریکخانه(لابراتوار) برای عکاسی آماتور چه فایده‌ای دارد؟»

هادی شفائیه در کتاب فن و هنر عکاسی اینگونه به این سوال پاسخ داده است:

از لحظه‌ای که عکاس آماتوری می‌خواهد عکس را به عنوان وسیله‌ی آفرینش و بیان شخصی به خدمت بگیرد، مجبور است که کارهای تاریکخانه را خود انجام دهد…اگر تحقق دقیق تصویری که در نظر دارید امکان‌پذیر نباشد، شناختن و به کار بستن خواص فیلم، انتخاب و استفاده از محلول ظهور ممتاز، در نظر گرفتن کادربندی جالب، تعادل و توازن رنگ‌ها و ارزش‌های تصویر به چه دردی خواهد خورد؟ کاملاً طبیعی است، کسی که در گرفتن عکس چیره‌دست باشد کارهای تاریکخانه را نیز به خوبی خواهد توانست انجام دهد. این دو فعالیت مکمل یک‌دیگرند زیرا همه‌ی اوقات فراغت را نمی‌توان به گرفتن عکس اختصاص داد؛ ساعتی از آن به طرزی مفید و خوشایند می‌تواند صرف کارهای تاریکخانه‌ای بشود.

به طور خلاصه، می‌توان گفت که انجام کارهای تاریکخانه، از طرفی موجب صرفه‌جویی‌های قابل توجهی خواهد بود و از طرف دیگر، ساختن و پرداختن کامل تصویر را ممکن خواهد ساخت. برای ظهور فیلم و چاپ و آگراندیسمان عکس به داشتن یک لابراتوار عریض و طویل نیازی نیست. کافی است محلی باشد که از نفوذ نور به آن بتوان جلوگیری کرد.

اگر ویدیو رو نتونستین ببینین همین حالا دانلود کنین 😉
مدرس دوره

صدرا باقری که مدرک کارشناسی ارشدشو در رشته‌ی عکاسی از دانشگاه هنر تهران گرفته؛ مجدداً در رشته‌ی هنرهای زیبا در دانشگاه آوانس هلند در مقطع ارشد، مشغول به تحصیله. نمایشگاه‌های مختلف در تهران، لندن، پاریس و برلین، همچنین تدریس در کلاس‌های آزاد دانشگاه خواجه نصیر، دانشگاه خوارزمی و همچنین موسسات خصوصی از دیگر فعالیت‌های صدرا باقری می‌باشد.

شرح دوره آموزش ظهور فیلم رنگی

نورهای اصلی در عکاسی و سینما عبارتند از آبی، سبز و قرمز که با اختلاط این نورها به نسبت‌های مختلف، تمام رنگ‌ها به دست می‌آیند. کلیه‌ی فیلم‌های رنگی از سه لایه‌ی حساس به نورهای اصلی ساخته شده‌اند. در این دوره‌ی آموزشی ظهور فیلم رنگی قرار است که با نحوه‌ی ظهور فیلم‌های رنگی در خانه آشنا شوید. اگر به عکاسی آنالوگ علاقه دارید، این دوره‌ی آموزشی می‌تواند شما را در ظهور عکس‌هایتان خودکفا کند.

این دوره‌ی آموزشی با تدوین امیررضا کاویان‌مهر و تهیه‌کنندگی شوت‌شات تولید شده است.

 

دوره آموزشی ظهور فیلم آنالوگ رنگی

نظرات دوره آموزش مجازی ظهور فیلم رنگی در خانه

  • برای مشاهده نظرات و سوالات، بر روی دکمه مربوطه کلیک کنید
  • ارتباط سریع و موثر با مدرس دوره
  • امکان ارسال فایل های پروژه
  • پاسخگویی متنی، صوتی و تصویری به سوالات شما