گارت لنز

حقیقتا انهدام زیست محیطی شبیه به چیست؟ عکاس کانادایی “گارت لنز” تصاویری تکان دهنده از پروژه‌ی معدنکاری شن‌های قیر و نفت استان “آلبرتا” کانادا را به اشتراک می‌گذارد.

گارت لنز عکاس کانادایی مطبوعاتی و عکاس مفهمومی است. گرچه او در ابتدا به عنوان یک پیانیست کلاسیک آموزش دیده بود، اندکی پس از اتمام دوره لیسانس در نوازندگی پیانو، به علاقه مادام العمر دیگر خود، یعنی آموزش عکاسی روی آورد.

در حالی که جنگل‌زدایی جهانی و جنگل‌های رو به رشد قدیمی جهان بیشترین تمرکز را در کارهای اولیه لنز داشتند، در سال های اخیر، بیشتر عکس‌های لنز در سراسر جهان با موضوعیت تولید سوخت‌های فسیلی، تغییرات آب و هوا و تأثیرات مربوط به آنها بر محیط طبیعی متمرکز شده است.

در طول کل زندگی حرفه‌ای وی، تضاد بین مناظر صنعتی و طبیعی همچنان موضوع اصلی کارهای گارت لنز باقی مانده است. لنز اغلب از هوا به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط با مقیاس بی سابقه تأثیرات محیط زیست صنعتی و مستند کردن مناطق باقی مانده از اکوسیستم‌های بزرگ دست نخورده عکس می‌گیرد.

هر شخصی، هر کسی سراسر کانادا، هر کسی که به این سخنرانی گوش می‌کند نقشی برای ایفا کردن دارد و من فکر می‌کنم هر کسی یک مسؤلیتی دارد. چراکه کاری که ما اینجا انجام می‌دهیم تاریخ ما را تغییر می‌دهد، به امکان زنده ماندنمان و برای زنده ماندن کودکانمان و داشتن آینده‌ای پربار و غنی رنگ خواهد بخشید.

(برگرفته از تدتاک)

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات