کتاب «آمریکایی‌ها» رابرت فرانک

نسخه‌ی اصلی و ابتدایی کتاب «آمریکایی‌ها» رابرت فرانک

دسترسی به کتاب‌های عکسِ عکاسان خارجی اکنون برای ما تبدیل به آرزو شده است. یا باید به کتابخانه‌های تخصصی سری بزنیم که برای هر کسی مقدور نیست یا باید پول زیادی خرج کنیم تا یکی از این کتاب‌ها را ببینیم.

در ویدئوی زیر قرار است باهم به سمت آموزش عکاسی برویم، البته این بار نه به صورت مستقیم، بلکه با دیدن یکی از مهم‌ترین کتب تاریخ عکاسی. کتابِ «آمریکایی‌ها»ی رابرت فرانک. در این ویدئو از ابتدا تا انتهای کتاب را باهم ورق می‌زنیم و در حین دیدن عکس‌ها نکات آموزش عکاسی  را برای خودمان یادداشت می‌کنیم.

رابرت فرانک عکاس سوییسی الاصل که تصاویر سیاه و سفید تلخ و انتقادی‌اش از آمریکایِ پس از جنگ در دوران آیزنهاور، در قالب کتاب «آمریکایی‌ها» تبدیل به یکی از شمایل‌های ماندگار تاریخ عکاسی در نیمه قرن بیستم شد.

رابرت فرانک از میان 28هزار عکس، 83عکس برای کتاب آمریکایی‌ها انتخاب کرد. کتاب آمریکایی‌ها را ناشران آمریکایی به دلیل آنکه عکس‌های استاندارد و شسته رفته نداشت رد کردند و لاجرم کتاب در سال 1957 انتشارات روبر دلپیر(Delpir) در پاریس چاپ نمود. فیلم بالا تورق کامل کتاب «آمریکایی‌ها» است که متعلق به همین انتشارات است.

رابرت فرانک چهره‌ی بسیار مهم و تاثیرگذاری در ژانر عکاسی مستند اجتماعی به شمار می‌آید.

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات