مهردادافسری

مهرداد افسری از دیدگاهش به عکس و عکاسی صحبت می‌کند؛

من هنوز به تعریف دقیقی از عکس نرسیده‌ام؛ چون هر چقدر بیشتر جلو بری به همون مقدار تعاریف و سادگی‌ عکاسی پیچیده‌تر می‌شه.  اگر بخوایم عکاسی را تعریف کنیم باید اول برگردیم به این سؤال که عکاسی چیست؟

(منبع ویدئو مرکز آموزشی آترین است)

مهرداد افسری عكاس، مستند ساز و ویدئو آرتیست ایرانی است. مدرك كارشناسی عكاسی را در سال ١٣٧٩ و كارشناسی ارشد عكاسی خود را در سال ١٣٨٥ از دانشگاه هنر تهران دریافت كرد. آثار او در بیش از ٨٠ نمایشگاه از سال ۱۳۷۸ در کشورهای ایران، آلمان، آمریکا، امارات، لیتوانی، اسپانیا، ایتالیا، اسلوونی، ترکیه، گرجستان، فرانسه، انگلستان، از جمله در بینال ونیزایتالیا، پاریس فتو فرانسه، هنر معاصر استانبول، موزه کویینز آمریکا، موزه هنرهای معاصر گرجستان، دانشگاه وست منیستر لندن، موزه ملی رینا صوفیا اسپانیا، موزه ی طراحی و معماری موا، لیوبلیانا، اسلوونی و … به نمایش در آمده است.
افسری برگزیده دهمین بینال عكس ایران و همچنین جز هنرمندان انتخابی برای پروژه «تهران یک مایل مربع» موسسه هنری ویزیتینگ آرت لندن و پروژه «پل هنری» در واشنگتن و نیویورك آمریکا بوده است.
داوری و سخنرانی چندین جشنواره ی هنری داخلی و خارجی و نمایشگاه گردانی چندین نمایشگاه از دیگر فعالیت های اوست. از كتاب های او می توان به «هرآنچه كه دیگر نیست» و مجموعه «چشم ٣٨» انتشارات ماه ریز اشاره كرد. حوزه مطالعاتی او بیشتر مباحث فلسفی و تئوری هنر در عكاسی است.

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات