معماری از دریچه عکاسی

نمایشگاهی در باربیکان لندن با موضوعیت عکاسی و معماری

 

معماری هم فضای زندگی ما را تایین می‌کند، هم سبک زندگی ما را در این فضا تحت تاثیر قرار می‌دهد. این مسئله موضوع نمایشگاه عکسی است که در سال 2014 در مرکز فرهنگی باربیکن لندن برپا شد. بیش از ۲۵۰ عکسی که در این مجموعه گرد هم آمده به معماری از دریچه عکاسی از دهه ۱۹۳۰ میلادی تا به امروز پرداخته است. عکاسی و معماری در دنیای مدرن در باربیکان تلاش  کرد تا در “اولین نمایشگاه بزرگ” از نوع خود در لندن (+ نمایش پرده ای) تاریخ مشترک عکاسی و معماری را در قرن 20 و 21 را به نمایش بگذارد.

این نمایشگاه شامل 18 عکاس از جمله ایوان بان، هلن بینه، باس پرینسن، اد روشا و جولیوس شولمن، برند و هیلا بشر، برنیس ابوت، واکر اونز، ناداو کاندر، لوسین هربرت، آندریاس گورسکی، هیروشی سوگیموتو و اوژن آتژه و بیش از 250 اثر عکاسی در این نمایشگاه ارائه شده است.

هدف آن گردآوری طیف وسیعی از کارها برای نشان دادن این بود که چگونه، از طریق مستندسازی محیط ساخته شده، عکاسی معماری می تواند «حقایق گسترده‌تری در مورد جامعه» را آشکار سازد.

جین آلیسون، رئیس هنرهای تجسمی باربیکان: «عکاسی و معماری سابقه مشترک و طولانی دارند و در عین حال این اولین نمایشگاه بزرگ در لندن است که این رابطه را روشن می کند. با حضور عکاسان برجسته‌ای که در بین آنها برخی از مهمترین آثار معماری قرن 20 را در تصاویرشان نشان داده‌اند، باید هر کسی که علاقه‌مند به درک و آگاهی از تاریخ معماری و به دنبال آموزش عکاسی و همچنین تغییرات جهانی چشمگیر در جامعه در دوره پس از جنگ است، کارهای این نمایشگاه را ببیند.»

(منبع ویدئو تماشا است)

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات