مرتضی نیکوبذل مطلق

مرتضی نیکوبذل مطلق، فتوژورنالیست ایران

مرتضی نیکوبذل مطلق متولد سال ۱۳۵۲ و دانش‌آموختۀ مقطع کار‌شناسی رشته عکاسی است. وی سه سال پس از ورود به دانشکدۀ هنر و معماری دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز یعنی از سال ۷۶ به عنوان عکاس خبری با روزنامه‌های مختلفی چون اخبار، زن، نشاط، انتخاب، جام جم و روزنامۀ اماراتی «اخبار خلیج» به همکاری پرداخت.
نییکو بذل مطلق از سال ۷۸ بصورت پراکنده و از سال ۸۰ بصورت تمام وقت به عنوان عکاس آزاد خبرگزاری رویترز در ایران و سپس در منطقۀ آسیا و خاورمیانه کار کرده و این همکاری تا سال ۹۱ ادامه داشته است. هم‌چنین او با آژانس عکس سیپاپرس فرانسه در ایران و عراق، روزنامه نیویورک تایمز، آژانس‌های عکس پلاریس ایمیجز و زوما پرس،  مجله نشنال جئوگرافیک فارسی در ایران، خبرگزاری آناتولی ترکیه همکاری داشته است.

مرتضی نیکوبذل در مصاحبه‌اش با تماشا می‌گوید:

«مردم عادی هیچ‌وقت خطرات و سختی‌هایی که یک عکاس یا فیلم‌بردار تحمل می‌کنه و در مرکز خطر قرار می‎‌گیره رو تجربه نکردند، مردم عادی دسترسی‌شون به اخبار روزمره دور محدوده زندگی خودشون هست و از محدوده‌ی امن زندگی خودشون پا فراتر نمیذارند. شما به عنوان یک عکاس خبری خلاف جهت مردم می‌رید، همه از منطقه بیرون میان ولی شما وارد منطقه می‌شید.»

 

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات