فرانس لانتین

فرانس لانتین به عنوان یکی از بزرگترین عکاسان  معاصر ما مورد ستایش قرار گرفته است. کارهای تأثیرگذار وی در کتاب‌ها، مجلات و نمایشگاه‌های سراسر جهان منتشر می‌شود.

فرانس در روتردام هلند متولد شد و مدرک کارشناسی ارشد را در رشته اقتصاد کسب کرده و سپس برای تحصیل در برنامه ریزی محیط زیست به ایالات متحده رفت. اندکی بعد، او شروع به آموزش عکاسی و عکاسی از جهان طبیعی کرد.

فرانتس لانتین می گوید:

“به عنوان یه عکاس من سعی می‌کنم که از تفاوت‌های ظاهری بگذرم تا بتونم وحدت و یگانگی‌مان را با بقیه موجودات زنده ستایش کنم.
وقتی با دوربینم عکس می‌گیرم از پوستم خارج می‌شم مثل اون حیوانات توی غار و می‌تونم نشون بدم که اونا واقعا کی هستن.”

عکاس طبیعت، فرانس لانتین با استفاده از تصاویر پر جنب و جوش ما را به اعماق دنیای حیوانات می‌برد. در این بحث دیداری کوتاه، او خواهان ارتباط مجدد ما با دیگر آفریدگان زمین و بیرون آمدن از پوستینی است که ما را از یکدیگر جدا کرده است.

(برگرفته از تدتاک)

لانتین در بسیاری از مناطق مختلف جهان از جمله آمازون، آفریقا و قطب جنوب کار می‌کند. عکس‌های او به طور منظم در نشنال جئوگرافیک منتشر می‌شود، جایی که او به عنوان عکاس در آنجا مدتی مشغول به کار بود. او نمایشگاهی در سال 2005 در موزه فیلد تاریخ طبیعی با عنوان «جنگلها روی گیاهان و حیوانات مناطق بارانی متمرکز هستند» برگزار کرد. هم‌چنین فرانس لانتین یکی از اعضای اتحادیه بین المللی عکاسان حفاظت (ILCP) است.

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات