فابین افنر

فابین افنر، هنرمند و عکاس سوئیسی برآن است که؛ علم روزمره را به هنری چشم نواز تبدیل کند. او در این صحبت جذاب، برخی از تصاویر روان گردان اخیر خود را از جمله عکس‌هایی از کریستال‌های متأثر از امواج صدا را نشان می‌دهد.

افنر (متولد 1984، سوئیس) با به كارگیری خصوصیات علمی در جهت نشان دادن زیبایی‌های جهان طبیعی و چگونگی كار آن، هنرهای رنگارنگی را ایجاد می‌كند. آثار وی در کشورهای مختلف جهان به نمایش درآمده است. افنر باتوجه به علایقش و ترکیب مواد شیمیایی در تلاش است چیزهایی که قابل دیدن نیستند را برای عموم تبدیل به تصویر بکند. به عنوان مثال او از صدا عکس گرفته است. اگر برایتان سؤال است چطور؟ کلید پلی ویدئو پایین را بزنید.

(برگرفته از تدتاک)

چیزی که من به عنوان عکاس، به عنوان یک هنرمند سعی دارم انجام بدم، اینه که دنیای هنر و علم رو با هم ادغام کنم. ممکنه از خودتون سوال کنید، به چه دردی می‌خوره؟ چه ایده‌ای پشت اون هست؟  پروژه‌ها، مبنی بر پدیده‌های خیلی ساده ی علمی هستند، مثل مغناطیس، امواج صوتی و چیزی که من تلاش می‌کنم انجام بدم استفاده از این پدیده‌ها و نشان دادن اون‌ها به صورت شاعرانه و نادیدنی و از این رو دعوت بیننده به یک لحظه مکث کردن و فکر کردن به تمام زیبایی‌های که بی‌وقفه در اطراف ما هستند.

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات