صحبت‌ های ابراهیم نوروزی در مورد مجموعه عکس عزادار

ابراهیم نوروزی، برنده سه جایزه از جشنواره معتبر جهانی وردپرس فوتو

وردپرس یکی از مهمترین فستیوال‌های عکاسی در جهان به شمار می‌آید. جشنواره‌ای که پذیرفته شدن در آن آرزوی هر عکاس مستند و فتوژورنالیسم است. یکی از ایرانیانی که تاکنون، 3 جایزه از این مسابقه را از آن خود کرده است، ابراهیم نوروزی است. در این ویدئو و در خلال صحبت‌های ابراهیم نوروزی، نکات  آموزشی عکاسی را به خوبی می‌توان پیدا کرد. پس شنیدنِ صحبت‌های یکی از افرادی که موفق به کسب جوایز متعدد از جشنواره‌ی وردپرس‎ فوتو شده است را از دست ندهید.

ابراهیم نوروزی در سال ۲۰۱۲ با مجموعه عکس‌هایی از اعدام قاتل سریالی زنان در قزوین و اعدام چهار نفر از عاملین حادثه تجاوز گروهی در خمینی‌شهر به عنوان برگزیده دوم بخش «موضوعات معاصر» جایزه جهانی ورلد پرس فتو و در سال ۲۰۱۳ با مجموعه عکس «قربانیان عشق اجباری» برنده جایزه اول بخش پرتره‌های مستند و با مجموعه عکسی از زنان سوگوار در مراسم سنتی چهل منبر در خرم‌آباد با عنوان «عزادار» برنده جایزه دوم در بخش پرتره صحنه آرایی این جایزه سالانه خبری شد.

او نخستین عکاس ایرانی است که در ۲ دوره متوالی مسابقه ورلد پرس فوتو برگزیده شده‌است. ابراهیم نوروزی همچنین به همراه رضا دقتی تنها عکاسان ایرانی هستند که هر یک موفق به کسب ۳ جایزه از بنیاد ورلد پرس فوتو شده‌اند و بیش از هر عکاس ایرانی دیگری این جایزه را کسب کرده‌اند.

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات