سیف‌الله صمدیان

سیف‌الله صمدیان و داستان زندگی و عکاسی‌اش

سیف‌الله صمدیان در دو بخش از ویدئو در رابطه با نحوه‌ی شروع عکاسی و تجربیاتش صحبت می‌کند. و بیشتر از هجده سال به تدریس عکاسی مطبوعاتی مشغول می‌شود.

برای وضعیت عکاسی و در آمدن از سردگمی اول از همه آموزش عکاسی به یک پایگاه نیاز دارد.

در بخش اول صمدیان در رابطه با شروع عکاسی و وضعیت تحصیل عکاسی در دانشگاه‌ها صحبت می‌کند.

در بخش دوم ویدئو او نظر شخصی‌اش را در مورد جشنواره‌ها و داوری‌ها بیان می‌کند.

(منبع ویدئو مرکز آموزشی آترین است)

سیف‌الله صمدیان متولد سال ۱۳۳۲ در ارومیه است. او دارای مدرک کارشناسی در رشته زبان و ادبیات انگلیسی بوده و مدرس فتوژورنالیسم در دانشگاه تهران بود.
صمدیان در پانزده سالگی موفق به دریافت مقام نخست در مسابقات سراسری عکاسی شد و علاوه بر کسب چندین جایزه بزرگ عکاسى به خاطر عکس (تأثیر جنگ بر بازى کودکان)، در تمامى بی ینال‌ها و اتفاقات مهم جهان عکاسى حضور داشته است.
وی ضمن ورود به خبرگزارى و مسؤولیت واحد عکس و هم چنین تأسیس بانک عکس درخبرگزارى جمهورى اسلامى، انتشار ماهنامه تصویر را در کارنامه فعالیت‌های خود دارد.

از فعالیت‌های او می‌توان به آموزش عکاسى در دانشکده هنر و دانشگاه آزاد اسلامى، حضور در دو دوره از کلاس‌هاى خبرگزاری‌ آسیا و اقیانوسیه (OANA) به عنوان مدرس، حضور مستمر در نمایشگاه دوسالانه عکس ایران از نخستین دوره، فیلمبردارى فیلم ABC آفریقا به کارگردانى عباس کیارستمى، شرکت در جشنواره ورد پرس فتو ژورنالیسم هلند به عنوان یکى از سه آسیایى دعوت شده، انتخاب بهترین عکس چهل ساله اخیر دنیا توسط او به همراهى سردبیر روزنامه آساهى شیمبون، سردبیر نشریه نیوزویک، سردبیر نشریه نشنال ژئوگرافى، سردبیر نشری و…اشاره کرد.
عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات