رضا برجی

رضا برجی متولد اسفند ۱۳۴۳همدان است. از نوزده سالگی عکاسی را در جبهه‌ها آغاز کرد و ابتدا برای واحد تبلیغاتی لشکر سیدالشهدا عکاسی می‌کرد. از اواخر سال ۱۳۶۵ به گروه «روایت فتح» پیوست.

در فاو برای اولین بار شیمیایی شد و اکنون جانباز ۴۵ درصد است. درباره رضا برجی می‌گویند، اکنون رکورددار حضور در ۱۴ جنگ بین المللی است. جنگ‌های ایران و عراق، افغانستان، تاجیکستان، کشمیر، هند و پاکستان، قره باغ، چچن، بوسنی، کوزوو، لبنان، سومالی، سودان، غزه و جنگهای خلیج فارس از جنگ‌هایی هستند که وی با قاب دوربین به ثبت آنها پرداخته است.

«هنر یک دنیای عجیبیه که کاملا با درونیات خودت با بیرون باید ارتباط برقرار کنی. بعد این (دوربین) میشه یک وسیله، ولی این وسیله رو هم تو باید در اختیار اندیشه قرار بدی.»

تنها ۶ خبرنگار در دنیا هستند که ملامحمد عمر، رهبر طالبان افغانستان را از نزدیک دیده‌اند، ولی فقط شاید یک خبرنگار در دنیا وجود داشته باشد که سه هفته با اسامه بن لادن، رهبر گروه القاعده زندگی کرده باشد و او کسی نیست غیر از رضا برجی، عکاس، مستندساز و خبرنگار ایرانی که تاکنون در ۱۴ جنگ بین المللی حضور داشته و وقایع آن ها را ثبت و ضبط کرده است. رضا برجی عکاس و مستندسازی بی قرار است.

این هنرمند عکاس از نوزده سالگی عکاسی را در جبهه ها آغاز کرد و ابتدا برای سپاه پاسداران عکاسی می‌کرد و همانطور که گفته شد، از اواخر سال ۱۳۶۵ به گروه «روایت فتح» پیوست.

(منبع ویدئو: فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی)

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات