افشین شاهرودی

افشین شاهرودی

افشین شاهرودی عکاس ایرانی، در دو بخش از ویدئو در رابطه با تجربیات عکاسی در زندگی و سیر تکاملی آن صحبت می‌کند.

(بخش اول)

‘]

(بخش دوم)

(تهیه شده در مرکز آموزشی آترین)

افشین شاهرودی متولد سال 1329 در دامغان است. او دارای مدرک کارشناسی رشته گرافیک بوده وعلاوه بر تدریس در دانشگاه، صاحب امتیاز و مدیر مسئول فصلنامه عکاسی خلاق است. شاهرودی تاکنون 7 نمایشگاه انفرادی در ایران، فرانسه و آلمان برگزار کرده و در بیش از 50 نمایشگاه گروهی داخلی وخارجی شرکت داشته است.
وی علاوه‌ بر این‌ که با عکس‌ها و تصاویر خویش شعر می‌گوید دستی هم در شاعری دارد و تاکنون کتاب‌های متعددی در این دو زمینه از وی منتشر شده‌است.
از تالیفات وی می توان به (درزمینه شعر) خاطرات من، ماه، چاه و باغچه، از زمان جنون، افشین‌های شاهرودی و…، و (در زمینه عکس) عکس‌ها، پنجاه‌ و پنج عکس، هپروط، از گذشته ها و… و ترجمه آرتور روتشتاین، مباحثی دربارهٔ عکاسی مستند و عکاسی برای مطبوعات اشاره کرد.
وی علاوه‌ بر عکاسی، مقالات بسیاری نیز در زمینهٔ نقد، بررسی و تحلیل عکس نگاشته که در نشریات تخصصی و فرهنگی، چاپ و منتشر شده‌اند.
این هنرمند عضو هیات مدیرهٔ انجمن عکاسان ایران، از طرف «کمیتهٔ سازماندهی نخبگان یا اساتید جهانی» تحت حمایت وزارت امور خارجه کره جنوبی در راستای معرفی و شناسایی هنرمندان پیشکسوت ایرانی در رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی جهت انتخاب اساتید جهانی سال ۲۰۱۱ در بین اساتید تجسمی جهان قرار گرفته‌است.

 

 

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات