کامیل سیمن

کامیل سیمن سال 1969 میلادی در شینه‌کاک به دنیا آمده است. او در سال 1992 از دانشگاه ایالتی نیویورک فارغ التحصیل شده، و در آنجا آموزش عکاسی را با جان گروور و جان کوهن فرا گرفته است. عکس‌های او در مجله نشنال جئوگرافیک، تایم، نیویورک تایمز و در بسیار مجلات دیگر منتشر شده است. هم‌چنین کامیل سیمن مجموعه‌ عکس‌هایی از یخهای قطبی به سام «آخرین کوه یخ» دارد که بسیار مسحور کننده هستند.

عکس‌هایی از یک تعقیب کننده طوفان؛

«همه چیز بهم وصل است. با آگاهى از این موضوع که من یک سرخپوست اهل شینه‌‌کاک هستم، بزرگ شدم ما قبیله ماهیگیرى کوچکى هستیم که در راس جنوب شرقى لانگ آیلند نزدیک شهر ساوت همپتون در نیویورک واقع شده است.

چیزى که من را درباره این طوفان‌ها واقعاً هیجان‌‌زده مى‌‌کند جنبش آنهاست، آن جورى که آنها با ابرهاى سینه‌‌اى آتشفشانى شکلشان مى‌‌چرخند و تاب مى‌‌خورند و موج‌‌ پیدا مى‌‌کنند. آنها هیولاهاى دوست داشتنى مى‌‌شوند.
موقعى که از آنها عکاسى مى‌‌کنم، کمکى نمى‌‌توانم بکنم اما درس پدربزرگم را بخاطر میارم. وقتى زیر آنها مى‌‌ایستم، فقط یک ابر نمى‌‌بینم، بلکه مى‌‌فهمم که من این رجحان را دارم که شاهد همان نیروها باشم، همان فرایند در نخسه‌‌اى با مقیاس کوچک که به آفرینش کهکشان ما کمک کرد، منظومه شمسى ما، خورشید ما و حتى خود این سیاره، و همه ارتباطات من.»

 

(برگرفته از تدتاک)

عضو
پیام از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
ویدیو هفته
دیگر مطالب
0
هرچه می‌خواهد دل تنگت بگوx
()
x