مرتضی نیکوبذل مطلق

مرتضی نیکوبذل مطلق، فتوژورنالیست ایران

مرتضی نیکوبذل مطلق متولد سال ۱۳۵۲ و دانش‌آموختۀ مقطع کار‌شناسی رشته عکاسی است. وی سه سال پس از ورود به دانشکدۀ هنر و معماری دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز یعنی از سال ۷۶ به عنوان عکاس خبری با روزنامه‌های مختلفی چون اخبار، زن، نشاط، انتخاب، جام جم و روزنامۀ اماراتی «اخبار خلیج» به همکاری پرداخت.
نییکو بذل مطلق از سال ۷۸ بصورت پراکنده و از سال ۸۰ بصورت تمام وقت به عنوان عکاس آزاد خبرگزاری رویترز در ایران و سپس در منطقۀ آسیا و خاورمیانه کار کرده و این همکاری تا سال ۹۱ ادامه داشته است. هم‌چنین او با آژانس عکس سیپاپرس فرانسه در ایران و عراق، روزنامه نیویورک تایمز، آژانس‌های عکس پلاریس ایمیجز و زوما پرس،  مجله نشنال جئوگرافیک فارسی در ایران، خبرگزاری آناتولی ترکیه همکاری داشته است.

مرتضی نیکوبذل در مصاحبه‌اش با تماشا می‌گوید:

«مردم عادی هیچ‌وقت خطرات و سختی‌هایی که یک عکاس یا فیلم‌بردار تحمل می‌کنه و در مرکز خطر قرار می‎‌گیره رو تجربه نکردند، مردم عادی دسترسی‌شون به اخبار روزمره دور محدوده زندگی خودشون هست و از محدوده‌ی امن زندگی خودشون پا فراتر نمیذارند. شما به عنوان یک عکاس خبری خلاف جهت مردم می‌رید، همه از منطقه بیرون میان ولی شما وارد منطقه می‌شید.»

 

ویدیو هفته
0
هرچه می‌خواهد دل تنگت بگوx
()
x